Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Citizen zebrało już 400 milionów dolarów

Daty premiery nie widać.

Jeszcze w 2012 roku Chris Roberts - twórca Wing Commander - obiecywał przed startem zbiórki na Kickstarterze, że jego nowy projekt - Star Citizen - ukaże się za trzy lata. Mija już niemal dekada, a gra nadal nie jest skończona - choć pozyskała już 400 milionów dolarów na prace.

W 2015 roku - gdy tytuł miał pierwotnie zadebiutować - licznik na oficjalnej stronie wskazywał 100 milionów. Dzisiaj mowa już o ponad 404 mln dol., wygenerowanych głównie przez sprzedaż wirtualnych statków kosmicznych.

Rekord Guinnessa dla największej zbiórki społecznościowej pobito już w 2014 roku, a ogromne pieniądze sprawiły, że dzisiaj Star Citizen ma także znacznie większe ambicje, niż zakładano dekadę temu.

Projekt podzielono na przykład na dwie części: „właściwy" symulator życia kosmicznego pilota oraz kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, pod nazwą Squadron 42 i z imponującą obsadą aktorską. Premierę tego trybu przekładano już kilka razy.

Wszystko to skłania fanów do rozważań, czy Star Citizen kiedykolwiek ukaże się w ukończonej formie. Wczesna wersja produkcji jest dostępna już od dłuższego czasu, a do 1 grudnia tytuł można nawet sprawdzić za darmo.

Inne ambitne plany zakładają, że w maju przyszłego roku do nowego biura w Manchesterze przeniesie się 400 osób z pobliskiego Wilmslow. Następnie ruszy ogromna rekrutacja, w ramach której przez pięć lat zatrudnienie znacznie się zwiększy, docelowo do 1 tys. osób.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Star Citizen

PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze