Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mark Hamill - filmowy Luke Skywalker w ujęciach ze Squadron 42

Przerywnik do obejrzenia.

Gracze nadal czekają na Squadron 42, samodzielną kampanię fabularną powstającą w ramach prac nad Star Citizen. Zaangażowano znanych aktorów i zapowiadano rozbudowaną opowieść, lecz premierę opóźniono do 2017 r. Tego celu także nie da się zrealizować, ale teraz otrzymaliśmy przerywnik do obejrzenia.

Materiał wideo od serwisu IGN skupia się na starszym pilocie, który - najwyraźniej - jest dowódcą postaci gracza. W rolę niezbyt przyjaznego mentora wciela się sam Mark Hamill, czyli filmowy Luke Skywalker.

Mark Hamill

Oprawa graficzna w przerywnikach na pewno imponuje, zwłaszcza jeśli mowa o rejestrowaniu gry aktorskiej i mimiki twarzy. Dialogi wydają się jednak być mocno stereotypowe.

Więcej informacji na temat samodzielnej kampanii fabularnej Squadron 42 poznamy jeszcze dzisiaj, 21 grudnia, podczas transmisji zaplanowanej na godzinę 21:00 polskiego czasu. Twórcy zapowiadali, że chcą podać plany na dalsze prace, a gracze będą zapewne spodziewali się daty premiery.

Poza Hammilem, w obsadzie znaleźli się jeszcze między innymi Gary Oldman („Leon zawodowiec”, „Piąty element”), Gillian Anderson („Z Archiwum X”, „Hannibal”), Mark Strong („Sherlock Holmes”, „Gra tajemnic”), czy Andy Serkis („Władca Pierścieni”). Imponująca obsada.

„Nad Squadron 42 pracuje duży zespół, który osiąga dobre postępy na drodze do realizacji mojego celu, jakim jest wyniesienie narracji w stylu Wing Commander na następny poziom. Z perspektywą pierwszej osoby, na piechotę i w pojazdach, we wspaniałych lokacjach renderowanych w jakości, jaką widzimy zazwyczaj tylko w przerywnikach” - zapewniał niedawno Chris Roberts, szef studia Cloud Imperium Games.

Podzielenie Star Citizen na „właściwy” symulator oraz osobną kampanię fabularną wywołało spore kontrowersje po ogłoszeniu, a teraz jest jednym z argumentów w pozwie sądowym - Crytek zapewnia, że udzielił licencji na silnik CryEngine do prac nad jedną, nie dwiema grami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze