Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Star Citizen planują mega-studio na tysiąc deweloperów

Ambitne plany.
  • Twórcy Star Citizen mają ambitne plany na przyszłość
  • Nowe biuro w Manchestrze pomieści 1 tys. deweloperów
  • Do tego dochodzą inne studia na całym świecie

Cloud Imperium Games - twórcy Star Citizen oraz Squadron 42 - szykuje otwarcie nowego, ogromnego studia w brytyjskim Manchesterze.

Ambitne plany zakładają, że w maju przyszłego roku do biura przeniesie się 400 osób z pobliskiego Wilmslow. Następnie ruszy ogromna rekrutacja, w ramach której przez pięć lat zatrudnienie znacznie się zwiększy.

Do końca 2023 roku w studiu w Manchesterze pracować ma już 700 osób, a pod koniec pięcioletniego planu - w 2026 roku - okrągły 1 tysiąc.

Plany finansowane są przez dalszą zbiórkę pieniędzy na Star Citizen - gracze kupują między innymi statki kosmiczne, nawet jeśli te nie są jeszcze dostępne. Łącznie na tytuł przez niemal dekadę pozyskano już ponad 350 milionów dolarów.

Wizja nowego biura

Cloud Imperium Games już teraz zatrudnia na całym świecie około 700 osób, także w Los Angeles, Austin, Frankfurcie i Montrealu. Najważniejszym punktem na mapie - jak widać - pozostaje jednak Wielka Brytania.

„Manchester to miejsce, w którym zaczynałem karierę w grach wideo, gdy w wieku 14 lat zatrudniono mnie do pisania w magazynie The Micro User, w 1983 roku” - wspomina Chris Roberts, szef CIG.

„Z wielką radością ogłaszam więc, że podpisaliśmy wieloletnią umowę wynajmu naszego największego jak na razie biura właśnie w centrum Manchesteru” - dodał.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze