Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix przeprasza za problemy z dostępem do Final Fantasy 14

Posiadacze preorderów nie mogą wejść na serwery.

Producent i reżyser Final Fantasy 14: A Realm Reborn, Naoki Yoshida przeprosił na oficjalnym forum dyskusyjnym firmy za problemy z dostępem do gry, które dotknęły osoby zamawiające tytuł przed premierą.

Oficjalnie MMO dostępne będzie jutro, ale część graczy otrzymała wcześniejszy dostęp do produkcji w zamian za zamówienie gry przed premierą. Próby logowania dla części użytkowników kończą się jednak wyświetleniem błędu z informacją: „Świat jest obecnie pełny. Prosimy spróbować ponownie później.”

„Zbliżamy się do maksymalnej oczekiwanej populacji we wszystkich Światach. Nie możemy podnieść limitu, jeżeli nie zmniejszy się liczba jednoczesnych połączeń” - napisał Yoshida. „Jeśli to zrobimy, istnieje prawdopodobieństwo, że Świat się zawiesi lub wystąpią inne problemy. Prosimy o korzystanie ze Światów z mniejszą liczbą graczy.”

„Przepraszamy za niedogodności i prosimy o dalszą współpracę” - dodał deweloper, choć nie poinformował, jak studio zamierza poradzić sobie z problemem jutro, gdy na serwery ruszy zdecydowanie więcej graczy.

Final Fantasy 14: A Realm Reborn to nowa wersja MMO, które zadebiutowało w 2010 roku. Wprowadzone zmiany i poprawki to m.in. nowy silnik, usprawniony interfejs i zupełnie inna linia fabularna. Tytuł zaoferuje możliwość międzyplatformowej rozgrywki między posiadaczami PC i PS3. W przyszłym roku premiera na PS4.

Do zabawy wymagana jest comiesięczna opłata, ustalona na 10,99 euro - około 45 złotych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze