Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprawdź stan Battlefield 2042. Gra za darmo jeszcze przez dwa dni

Jest już dobrze?

Czy Battlefield 2042 naprawił bolączki i jest już produkcją wartą uwagi? Część graczy uważa, że jest tak w istocie, lecz warto sprawdzić samemu. Pomaga promocja na Steamie, w ramach której produkcję sprawdzimy za darmo jeszcze przez dwa dni.

Termin w środku tygodnia jest może dość nietypowy w porównaniu ze „standardowymi” darmowymi weekendami, lecz nie zamierzamy narzekać. Inicjatywa obowiązuje do najbliższego czwartku, 16 marca. Jeśli zdecydujemy się na zakup pełnej wersji, ta jest obecnie także dużo tańsza i kosztuje 80,97 zł.

„Battlefield 2042 przeszedł długą drogę od czasu debiutu, a wraz z czwartym sezonem wrażenia są większe i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej” - czytamy w ogłoszeniu. Najnowszy sezon - „Ostatnia godzina” - rozpoczął się w już w lutym. Choć oceny na Steamie nadal są „mieszane”, to twórcy faktycznie przygotowali sporo zmian od października 2021 roku.

Poza przeprojektowaniem wielu map, najważniejsze jest zapewne przejście z krytykowanego systemu Operatorów z powrotem do klasycznych klas postaci. Nie brakuje oczywiście pewnych kluczowych różnic - dostęp do broni nie jest na przykład blokowany dla określonych archetypów, jak bywało w przeszłości.

Ograniczone są tylko przenoszone gadżety. Dla przykładu, tylko specjaliści reprezentujący klasę inżyniera mogą umieścić wyrzutnię rakiet w slocie na gadżet, klasa wsparcia rozdaje kolegom amunicję i wskrzesza towarzyszów, a zwiadowca wykrywa wroga i rozmieszcza punkty odradzania.

Choć broń nie jest ograniczana, poszczególne klasy mogą liczyć na bonusy. Przykładowo, Assault otrzymał trzy dodatkowe magazynki, specjaliści wsparcia szybciej wyjmują pistolet maszynowy, a zwiadowcy stabilniej celują przy użyciu lunety karabinu snajperskiego. Warto dodać, że specjaliści zachowali umiejętności specjalne.

Read this next