Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Inwazja graczy z PC na konsolach - Star Wars: Jedi Academy z sekretnym crossplayem

Nierówne pojedynki.

W ubiegłym tygodniu na PS4 i Switch zadebiutowało klasyczne Star Wars: Jedi Academy. Niespodziewanie okazało się, że obie wersje skrywają opcję, umożliwiającą rozgrywkę z właścicielami PC w cieszącym się dużą popularnością trybie wieloosobowym.

Edycje na wymienione platformy sprzętowe bazują na identycznym kodzie sieciowym. Gracze z komputerów odkryli, że mogą toczyć zmagania z użytkownikami konsol poprzez ręczne wpisanie numeru IP danego serwera w przeglądarce.

Ze względu na znaczne różnice w sterowaniu, doświadczeni posiadacze PC dominują nad właścicielami PS4 i Switch, z łatwością wygrywając większość pojedynków wieloosobowych. Nie wszystkim to się jednak podoba.

„Nie mogłem się doczekać, by zagrać w sieci, więc natychmiast zacząłem zabawę. Dołączyłem do meczu, w którym jedna osoba dosłownie wytarła nami podłogę. W nazwie użytkownika miała adres twitchtv, sprawdziłem go i okazało się, że grała na PC, ale na serwerach Switcha” - relacjonuje Max Payment z forum Resetera.

Inny internauta - o pseudonimie Spider-Man - zwraca zaś uwagę, że wielu posiadaczy komputerów po prostu nęka graczy konsolowych. Duża część oszukuje, korzystając z narzędzi, które pozwalają na przykład podejrzeć zdrowie i wyposażenie przeciwnika.

Nie jest to jasne, ale crossplay między PC a PS4 i Switch jest zapewne efektem błędu. Posiadacze urządzeń Sony i Microsoftu proszą wydawcę - firmę Aspyr - o reakcję i usunięcie możliwości zabawy międzyplatformowej, która ponoć psuje przyjemność z rozgrywki.

Źródło: Resetera

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze