Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony potwierdza zmiany w PS Store

Nowa wersja sklepu pojawi się w przyszłym tygodniu.

Sony rozesłało do użytkowników PSN wiadomość, w której potwierdziło plany wprowadzenia zmian do PS Store. Nowa wersja na komputerach osobistych zostanie uruchomiona pomiędzy 21 a 26 października, a na urządzeniach mobilnych 28 października.

Jak relacjonuje serwis Gematsu, firma ogłosiła, że - zgodnie z nieoficjalnymi informacjami - ze sklepu zniknie możliwość kupna gier oraz dodatków na PS3, PSP i PS Vita, przy czym tytuły nadal będą dostępne do nabycia na wymienionych konsolach.

PS Store zostanie zintegrowane z PS5

W nowej wersji PS Store zabraknie także opcji dodawania do konta różnego rodzaju programów, motywów graficznych i avatarów dla profilu, ale z funkcji nadal skorzystamy na PS4. Koncern usunie też dotychczasową listę życzeń.

Natomiast w trakcie wczorajszej prezentacji interfejsu PS5 poinformowano, że na konsoli następnej generacji cyfrowy sklep zostanie zintegrowany z systemem platformy - dostęp do oferty powinien więc być szybszy niż na PlayStation 4.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze