Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest robi świetne wrażenie. Nowy gameplay i informacje

Leśny survival w nowym wydaniu.

Sons of the Forest to nadchodzący sequel udanej gry survivalowej The Forest. W sieci pojawił się całkiem długi gameplay z komentarzem, który zwiastuje świetną przygodę dla fanów przetrwania i horroru.

Tak jak w „jedynce”, gracz trafia do odciętej od świata lokacji, której większą część zajmuje las. Zadaniem jest jak najdłuższe przetrwanie, co skutecznie utrudnia konieczność dbania o podstawowe potrzeby, a także wrogo nastawieni kanibale i inne monstra.

IGN miał okazję spędzić 5 godzin z Sons of the Forest i zdaniem dziennikarza serwisu, gra „może zrewolucjonizować gatunek survivalu”. Największe wrażenie zrobiła na nim realistyczna grafika, mogąca stawać w szranki z tytułami AAA, sztuczna inteligencja wrogów oraz kompan-NPC o imieniu Kelvin.

Towarzysz kierowany przez AI to nowość. Już w „jedynkę” można było grać solo, ale teraz będzie to ułatwione. Dzięki wygodnemu menu, kompanowi można wydawać polecenia, np. zbierania konkretnego surowca. Deweloperzy twierdzą, że widoczny w materiale Kelvin to tylko jeden z przyjaznych NPC, które mogą pomagać graczowi - resztę trzeba odszukać.

Ewoluował też system budowania. Wciąż można konstruować predefiniowane struktury, ale jest też możliwość budowania z niewielkich cząstek materiałów, trochę jak w Minecrafcie.

Po przesunięciu premiery, Sons of the Forest zadebiutuje 23 lutego - na razie tylko na PC.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze