Skip to main content

Songs of Conquest - zaklęcia: jak rzucać czary

Działanie magii w grze.

Zaklęcia stanowią bardzo ważną część walk w Songs of Conquest. Działają one jednak zupełnie inaczej niż w innych grach z tego gatunku. Z tej strony dowiesz się jak zyskać dostęp do zaklęć i wykorzystać je w trakcie starć.

Czary w grze są ogólnodostępne dla danej frakcji. Oznacza to, że masz dostęp do wszystkich od samego początku zabawy - nie musisz wznosić żadnych dodatkowych budynków. By je sprawdzić, wciśnij klawisz V.

Otworzysz tym samym okno zaklęć. Znajdziesz tutaj czary wykorzystujące konkretne esencje (1) - kolejno Porządek, Chaos, Zniszczenie, Stworzenie i Arkana. Pozostałe (2) wykorzystują dwie esencje jednocześnie.

Jest tutaj także pasek szybkiego wyboru (3). W domyślnym ustawieniu - zaznaczona opcja u dołu (4) - działa on tak, że gra automatycznie dobiera najlepsze warianty zaklęć do rzucenia w czasie walki. Jeśli odznaczysz wspomnianą opcję, możesz samodzielnie przeciągnąć na pasek zaklęcia, wybierając te, które najbardziej ci odpowiadają.

Gdy mamy to już za sobą, pora na praktyczny element - rzucanie zaklęć. Gdy rozpoczniesz walkę, przy portrecie twojej postaci pojawią się kolorowe kule (5). Przedstawiają one konkretne esencje, a widoczne wewnątrz liczby ilość danej esencji.

Esencje z kolei zdobywasz, gdy ruch ma twoja jednostka. Jeśli, dla przykładu, Strażnik porządku zapewnia 3x esencji Porządku, o tyle zostanie zwiększony ten zasób. Gdy z kolei zmagazynujesz odpowiednią ilość konkretnych esencji i spełnisz warunek rzucenia danego zaklęcia, pojawi się ono przy lewej krawędzi (6).

By je rzucić po prostu na nie kliknij i wskaż cel. Nie ma tutaj także żadnego limitu - możesz rzucić nawet kilka zaklęć w trakcie ruchu jednej jednostki bądź robić to przy okazji ruchu każdego oddziału. Jedynym ograniczeniem jest ilość posiadanej esencji i wybrane wcześniej zaklęcia na pasku szybkiego wyboru.

Odpowiednio dobierając oddziały i przedmioty dla twojego bohatera, możesz sprawić, że nawet niewielką armią będziesz w stanie miażdżyć wrogów - właśnie za pomocą potężnych zaklęć i odpowiednio dużej puli esencji.

Spis treści: Songs of Conquest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Songs of Conquest - esencje: czym są, rodzaje, jak zdobywać

Zobacz także