Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sniper: Ghost Warrior 2 rozszedł się w nakładzie 500 tys. sztuk

Alien Fear zmienia nazwę na Alien Rage.

City Interactive opublikowało oficjalny raport finansowy za I kwartał 2013 roku, który potwierdza dane, o których pisaliśmy wcześniej - firma zarobiła 23,9 mln zł. Wynik stanowi znaczną poprawę w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku, gdy zanotowano stratę na poziomie 2,05 mln zł.

Mocno poprawiła się także sprzedaż. Łącznie wypracowano 79,39 mln zł., niemal 70 mln więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Jedyną wydaną w tym roku grą polskiego producenta był Sniper: Ghost Warrior 2. Spółka informuje, że sprzedano 500 tys. egzemplarzy gry z 1,1 mln kopii, które powędrowały do sklepów na całym świecie.

- Niestety, Sniper 2 nie otrzymał tak dobrych ocen, na jakie liczyliśmy - przyznaje Marek Tymiński, prezes i główny akcjonariusz giełdowej spółki w rozmowie z serwisem Parkiet. - Ważne, że gra spodobała się graczom, co potwierdzają wyniki sprzedaży.

Szef firmy dodał także, że ogólna sytuacja na rynku nie prezentuje się optymistycznie.

- Rynek dużych gier kurczy się od kilku lat. Wypierają je gry na urządzenia mobilne. Ponadto, wkrótce na rynek wejdą nowe konsole, co również nie pomaga w sprzedaży - wyjaśnia.

City Interactive zdecydowało sie także zmienić tytuł tworzonej przez bydgoskie studio gry akcji w klimatach science fiction. Alien Fear przemianowano na Alien Rage.

O grze wciąż wiadomo niewiele. Produkcja ukaże się jeszcze w tym roku, na PC, X360 i PS3. Twórcy stawiają na dynamiczną akcję, okraszoną elementami horroru.

Wydawca obiecuje, że odwiedzający tegoroczne targi E3 w Los Angeles będą mieli okazję sprawdzić Alien Rage w akcji. City Interactive planuje także pokaz Lords of the Fallen, RPG powstającego na konsole nowej generacji i PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze