Skip to main content

Skórka z pieskiem w CoD Warzone to plagiat - zarzuca twórca postaci

Samojed sam się nie zaprojektował.

Jeden z nadchodzących skinów w czwartym sezonie Call of Duty: Warzone pozwoli zmienić wygląd postaci na... psa, białego samojeda. Problem w tym, że bliźniaczo podobny projekt powstał już dwa lata temu, poza Activision.

Jak opisuje jego twórca - Sail Lin - o sytuacji dowiedział się dopiero z oficjalnego ogłoszenia, a Activision nigdy się z nim nie kontaktowało. „Choć sam gram w CoD, jestem bardzo rozczarowany, będąc ofiarą plagiatu ze strony wielkiej firmy, takiej jak Activision” - napisał poszkodowany w serwisie ArtStation, gdzie zamieścił także poniższą grafikę objaśniającą.

Mało przypadkowe podobieństwo

Po lewej dzieło grafika, po prawej skórka planowana do wprowadzenia w Call of Duty: Warzone. Podobieństwa są wyraźne, a w przypadkach niektórych detali - jak arafatka czy antena radia na plecach - trudno chyba mówić o przypadkowej pomyłce.

Warto zauważyć, że Activision najwyraźniej zdało sobie sprawę z problemu. Raven Software usunęło wzmianki o piesku we wpisie na oficjalnym blogu, a materiał wideo z prezentacją skina najwyraźniej wykasowano także z kanału YouTube (choć są oczywiście kopie, jak ta powyżej).

Zobacz także