Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shinra Technologies - Square Enix buduje własny system rozgrywki „w chmurze”

Co na to Cloud?

Square Enix założyło nową firmę-córkę, zajmującą się technologiami „w chmurze” - Shinra Technologies.

Nazwa nawiązuje do Final Fantasy 7, gdzie głównym bohaterem był Cloud (ang. chmura), walczący ze złą korporacją - The Shinra Electric Power Company.

„Prawdziwe” Shinra Technologies ma siedzibę w Nowym Jorku i zarządzane jest przez dyrektora generalnego Square Enix - Yoichi Wadę.

Wydawca zaprezentował budowaną technologię na targach Tokyo Game Show, ogłaszając także współpracę z Ubisoftem. Pomysł nie jest oryginalny i polega na uruchamianiu gier na serwerach rozproszonych, a następnie na przesyłaniu obrazu z rozgrywki na dowolne urządzenie.

W ten sposób pominąć można wymagania sprzętowe, ponieważ do graczy trafia tylko wideo. Problemem jest uzyskanie możliwie najniższych opóźnień. Shinra obiecuje, że posiada wysokiej klasy technologię oraz umowy z dostawcami Internetu.

„Shinra Technologies to ewolucja rozgrywki. Wykorzystując moc superkomputera w chmurze, firma tworzy wrażenia z rozgrywki niemożliwe do osiągnięcia na obecnym sprzęcie. Shinra to nie tylko przyszłość, ale technologiczny przełom, który pchnie rynek do przodu” - napisano w skromnych zapowiedziach na oficjalnej stronie.

„Shinra zamierza blisko współpracować z firmami deweloperskimi, by stworzyć nowe, niedostępne wcześniej doświadczenia i stać się centrum społecznościowym dla graczy w chmurze.”

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze