Skip to main content

Oryginalne Final Fantasy 7 dostanie dubbing - już w przyszłym tygodniu

Ogromny projekt fanów.

Uznawane za jedno z najlepszych japońskich RPG wszech czasów Final Fantasy 7 wkrótce otrzyma pełny dubbing w języku angielskim. Za projekt odpowiada ogromna grupa fanów. W planach mają też stworzenie podobnych modyfikacji do pozostałych części serii z ery pierwszego PlayStation.

Grupa fanów Tsunamods ogłosiła datę premiery swojego ogromnego projektu - Echo-S7 zadebiutuje w piątek 13 stycznia. Jest na co czekać, ponieważ dubbing jest jedną z niewielu rzeczy, których brakowało w oryginalnym Final Fantasy 7. Jakość ścieżki dźwiękowej możecie ocenić, oglądając zwiastun premierowy.

Projekt jest masywny. Każda kwestia, jaka pada w grze otrzyma dubbing - od dialogów między bohaterami po wiadomości samouczka. W nagraniach wzięła udział ogromna rzesza fanów z całego świata, więc nawet najmniej istotne NPC pojawiające się w tle otrzymają własne głosy. W role najważniejszych postaci wcielają się przeszkoleni profesjonaliści i trzeba przyznać, że jak na fanowską inicjatywę wypada to naprawdę dobrze.

Twórcy przygotowali także obszerny tutorial wyjaśniający proces instalacji krok po kroku. Warto też sprawdzić inne projekty na stronie Tsunamods - znajdziecie tam między innymi całkowicie odświeżone tła bitew, zremasterowane efekty dźwiękowe, a nawet alternatywną ścieżkę dźwiękową, która powinna lepiej współgrać z modem Echo-S7.

Final Fantasy 7, 8 i 9 ukazywały się na konsoli PlayStation One oraz PC w latach 1997-2000. Rozbudowane jRPG oferowały ogromne i poruszające opowieści, jednak wszystkie dialogi pojawiały się w formie okienek tekstowych wyświetlanych na ekranie. Omawiany projekt fanów pozwoli po raz pierwszy usłyszeć głosy bohaterów FF7, ale trwają też prace nad dubbingiem do ósmej i dziewiątej części serii.

Read this next