Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 7 debiutuje na platformach z systemem iOS

Z możliwością wyłączenia losowych starć.

Final Fantasy 7 trafiło do sprzedaży w nowozelandzkim AppStore, a wkrótce ukaże się w kolejnych regionach. Jest dostępne na smartfony (co najmniej iPhone 5s) oraz tablety (iPad trzeciej generacji lub nowsze).

Tytuł wyceniono na 50 zł. Pobranie i instalacja aplikacji wymaga 4GB wolnego miejsca na dysku urządzenia.

Nowa wersja to port konwersji dostępnej już na PC. Oferuje więc lekko ulepszoną oprawę. Gracze otrzymują także możliwość wyłączenia losowych potyczek.

Final Fantasy 7 to jedna z najlepiej ocenianych i najpopularniejszych odsłon cyklu. Oryginał zadebiutował w 1997 roku na konsoli PlayStation.

Fabuła opowiada o losach Clouda Strife'a, najemnika starającego się przeciwstawiać megakorporacji Shinra, której działania wyniszczają planetę Gaię. Z biegiem czasu bohater zostaje jednak wplątany w inny konflikt, mierzy się z głównym antagonistą - Sepirothem.

W przyszłości ma ukazać się remake produkcji. Gra zostanie zbudowana od podstaw na nowym silniku. Nieznane są jeszcze żadne szczegóły na temat projektu. Wiadomo jednak, że odbiorcy mogą spodziewać się istotnych zmian w stosunku do oryginału.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Komentarze