Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow Tactics - Misja 9: Obóz Kage-samy

Docieramy do głównego wroga szoguna i odkrywamy jego prawdziwą tożsamość.

Po zabiciu generała Okkoto w mieście Kanazawa otrzymujesz informacje na temat poszukiwanego przez bohaterów Kage-samy i miejsca jego ukrycia. Na rozkaz szoguna cała drużyna zostaje wysłana do kryjówki przeciwnika w celu wymierzenia sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem zadania cała drużyna udaje się na naradę z szogunem i lordem Noboru. Po krótkiej rozmowie Mugen pyta swojego dowódcy czy życzy sobie, aby Kage-samę pozbawić życia czy też dostarczyć go żywego. Dla szoguna nie ma to większego znaczenia - ważne, aby poniósł zasłużoną karę.


Odznaki:

 • Nie używaj tej postaci: Mugen.
 • Nie wywołuj żadnego alarmu.
 • Zabij wszystkich przeciwników.
 • Zabij 3 przeciwników jednym granatem.
 • Nie wchodź na podłoża generujące głośny hałas.
 • Ukryj wszystkie ciała w zaroślach, studniach, budynkach itp.
 • Ogłusz Kagę-same, zamiast go zabijać.
 • Ukończ misję na najtrudniejszym poziomie trudności.
 • Wypełnij misję w czasie poniżej 10 minut.

Mapa - Obóz Kage-samy

Mapę możesz powiększyć lub pobrać na dysk.

 • A - Hayato, Yuki i Mugen.
 • B - Aiko oraz Takuma.
 • C - Kage-sama.

Oczyszczenie zachodniej flanki

Twoja drużyna została podzielona na dwie grupy. Trzyosobowy zespół w postaci Hayato, Yuki oraz Mugena znajduje się na północy (A na mapie), natomiast drugi oddział, składający się z Aiko i Takumy jest na południu (B na mapie). Twoim głównym celem jest pojmanie Kage-samy, który przebywa w mocno strzeżony obozie w centrum mapy (C na mapie).

Pierwsza drużyna (#1 na obrazku powyżej) zaczyna na północy. Przed sobą masz polanę z trzema przeciwnikami, z których jeden patroluje teren. Poczekaj, aż dwóch rywali (#2, #3 na obrazku powyżej) zacznie ze sobą rozmawiać, co da ci chwilę czasu, aby przejść Mugenem za namiot (#4 na obrazku powyżej) z lewej.

Kiedy się tam znajdziesz rzuć butelką sake w miejsce (#5 na obrazku powyżej), gdzie będzie ją widział tylko chodzący przeciwnik (#3 na obrazku powyżej). Kiedy się do niej zbliży załatw go. Następnie wyeliminuj strażnika (#2 na obrazku powyżej) na dole, a na końcu kapelusznika (#6 na obrazku powyżej).

Czas na skierowanie się na południe. Kiedy trzyosobowy patrol przejdzie na bok przebiegnij Yuki za skałę z lewej i ustaw tu pułapkę (#1 na obrazku powyżej). Następnie fletem zwab strażnika (#2 na obrazku powyżej) na dole i wróć na polanę z namiotem, aby cię nie wypatrzył. Kiedy pozbędziesz się tego rywala użyj butelki sake w przejście (#3 na obrazku powyżej) i ustaw się za skałą Mugenem. Kiedy trunek zostanie dostrzeżony przez trzyosobowy patrol poczekaj, aż wartownicy po niego ruszą, po czym od tyłu pozbądź się ich wichurą ostrzy.

Ponownie użyj butelki sake w takim miejscu (#5 na obrazku powyżej), aby dostrzegł ją wartownik z prawej (#6 na obrazku powyżej). Kiedy się do niej zbliży załatw go. Teraz wystarczy Hayato podejść do skały (#7 na obrazku powyżej) i shurikenem wyeliminować dwóch przeciwników (#8, #9 na obrazku powyżej).

Przejdź Mugenem niżej i podnieś głaz (#1 na obrazku powyżej). Trzymając się krawędzi drzew z lewej podejdź do końca podwyższenia (#2 na obrazku powyżej), gdzie postaw kamień. Następnie rzuć na dół butelkę sake (#3 na obrazku powyżej), a kiedy przyjdzie po nią wartownik (#4 na obrazku powyżej), zrzuć na niego kamień. Następnie poczekaj, aż chodzący z prawej cywil się oddali, po czym kucając przy skałach (#5 na obrazku powyżej) skieruj się po butelkę sake. Po jej zabraniu trzymaj się cały czas lewej strony i idź ścieżką w dół i w prawo. Ogłusz cywila (#6 na obrazku powyżej), a potem zabij wartownika (#7 na obrazku powyżej), a jego ciało zanieś w pobliże miejsca, gdzie zabiłeś wartownika głazem.

Przejdź Mugenem w prawo i na kuckach ustaw się przy skale (#8 na obrazku powyżej). Rzuć butelkę sake z lewej strony strażnika (#9 na obrazku powyżej). Po chwili zauważy ją wartownik (#10 na obrazku powyżej) z prawej. Kiedy się do niej zbliży zaatakuj obydwu rywali wichurą ostrzy. Ściągnij do Mugena Hayato, po czym samurajem rzuć butelkę sake (#11 na obrazku powyżej), tak aby zauważył ją wartownika (#12 na obrazku powyżej) na górze. Kiedy się po nią zbliży zabij go shurikenem. Ostatniego wartownika (#13 na obrazku powyżej) możesz zabić shurikenem (gdy nikt nie patrzy) i ukryć jego ciało lub zrzucić na niego z góry głaz.

Dwóch kolejnych przeciwników (#14, #15 na obrazku powyżej) również możesz pozbyć się łatwo. Wystarczy ustawić pułapkę (#16 na obrazku powyżej) za głazem, a potem zwabić fletem jednego, a następnie kolejnego (oczywiście ukryj ich ciała).


Oczyszczenie obozu i pojmanie Kage-samy

Przełącz się na Aiko i rozpraw się z samotnie stojącym przeciwnikiem z prawej strony. Następnie wybierz Takumę i gdy nikt nie będzie patrzył, zastrzel dwóch wartowników (#1, #2 na obrazku poniżej) na wieżach.

Teraz poczekaj na dogodny moment, po czym zabij mieczem lub shurikenem strzelca (#3 na obrazku powyżej) i odciągnij jego ciało w niewidoczne miejsce.

Przejdź Mugenem w prawo i ukryj się za głazem przy chacie. Kiedy patrol zacznie iść w lewo rzuć butelkę sake (#5 na obrazku powyżej). Kiedy podejdzie do niej dwóch strażników (#4 na obrazku powyżej) załatw ich wichurą ostrzy i ukryj ciała z prawej strony głazu (nie z dołu, ponieważ dojrzą go osoby z patrolu). Następnie, uważając na patrol, podejdź Mugenem do ogrodzenia (#6 na obrazku powyżej) i zwab wartownika (#8 na obrazku powyżej) butelką sake (#7 na obrazku powyżej). Zabij go i wynieś jego ciało. Identycznie postąp z kolejnym strażnikiem (#9 na obrazku powyżej), a potem shurikenem zabij strzelca (#10 na obrazku powyżej) z prawej.


Spis treści: Shadow Tactics - Poradnik, Solucja


Podejdź Yuki to bramy z prawej (tam, gdzie zwabiałeś ludzi Mugenem) i zwab następnego rywala (#11 na obrazku powyżej) przy pomocy fletu. Zabij go i zaciągnij ciało na dół. W to samo miejsce, tylko z drugiej strony bramy, z łatwością zwabisz następnego wroga (#12 na obrazku powyżej). Kolejną dwójkę (#13 na obrazku powyżej) strażników również zwab na zewnątrz fletem, ale wcześniej ukryj się Mugenem w schowku (#14 na obrazku powyżej). Kiedy przeciwnicy przyjdą sprawdzić, co się stało, zabij ich wichurą ostrzy. Teraz poczekaj, aż patrol zacznie iść w prawo, po czym wbiegnij którąś z postaci przez bramę z lewej i ogłusz lub zabij Kage-sama (#15 na obrazku powyżej).

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Najnowsze artykuły