Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Senua’s Saga: Hellblade 2 wygląda świetnie, ale nadal nie ma daty premiery

Jest też nieco walki.

Senua’s Saga: Hellblade 2 zapowiada się na produkcję wybitnie intensywną. Nowy zwiastun prosto z konsoli Xbox Series X pokazuje świetną oprawę graficzną, choć nadal nie znamy daty premiery.

Główna bohaterka przedziera się przez przeróżne mroczne lokacje. Jest też spojrzenie na konkretną rozgrywkę, w postaci walki z przeciwnikami. Uwagę zwraca runa na pasie, a - wzorem „jedynki” - interfejs jest wyjątkowo oszczędny, ponieważ nie ma go wcale. Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to tylko zabieg przygotowany z myślą o trailerze.

Jest też eksploracja jaskini, wioska wikingów oraz nieodłączne głosy w głowie Senuy. Chciałoby się zagrać już teraz, lecz na końcu materiału widnieje jedynie napis „2024” oraz lista „platform” docelowych: Game Pass, Xbox Series X/S oraz Steam. Dobre i to.

Senua's Saga: Hellblade 2 zapowiedziano w 2019 roku, jako kontynuacja Hellblade: Senua's Sacrifice z 2017 roku. Przygodową grę akcji osadzono w świecie czerpiącym inspiracje z celtyckiej i nordyckiej mitologii, a tytułowa bohaterka cierpi na głęboką psychozę.

Stan psychiczny protagonistki stanowi istotny element produkcji, odzwierciedlony w rozgrywce oraz oprawie audiowizualnej. Efekty i zachowanie bohaterki opracowywano nawet we współpracy ze specjalistami w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Read this next