Skip to main content

Premierowy zwiastun Hellblade 2 już jest. Zagramy za kilkanaście godzin

Tym razem muzycznie.

Microsoft opublikował finalny zwiastun Senua’s Saga: Hellblade 2, czyli wyczekiwanego sequela do mrocznej gry przygodowej od studia Ninja Theory. Tym razem otrzymaliśmy materiał... muzyczny.

Kontynuacja obsypanego nagrodami Hellblade: Seuna’s Sacriface. Senua powraca, próbując przetrwać brutalną podróż przez mity i udrękę opanowanej przez wikingów Islandii. Chcąc uratować tych, którzy padli ofiarami tyranii, Senua rzuca wyzwanie ciemności zarówno dookoła, jak i wewnątrz niej samej” - możemy przeczytać w opisie filmu opublikowanego na YouTube.

Sam zwiastun przedstawia urywki gameplayu oraz przerywników filmowych, podczas gdy w tle przygrywa utwór Animal Soul w wykonaniu norweskiej piosenkarki Aurory. W oczy oczywiście najbardziej rzuca się wysoki poziom oprawy wizualnej, jaki deweloperom udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu silnika Unreal Engine 5. Zarówno krajobrazy Islandii, jak i mimika twarzy postaci prezentują się rewelacyjnie.

Przypomnijmy, że Senua’s Saga Hellblade 2 zadebiutuje już jutro na konsolach Xbox Series X/S oraz komputerach osobistych. Tytuł od dnia premiery dostępny będzie w abonamencie Game Pass, a także dystrybucji cyfrowej - na konsolach poprzez sklep Xbox Store, natomiast na pecetach na platformach Microsoft Store lub Steam. Kolekcjonerów zmartwi fakt, że tytuł nie doczeka się wydania fizycznego.

Podobnie jak pierwsza odsłona, Hellblade 2 łączy w sobie elementy gry akcji i horroru, jednocześnie czerpiąc inspirację z historii, nordyckiej mitologii i psychologii. Deweloperzy rozwinęli charakterystyczny element pierwowzoru: protagonistka cierpi na psychozę, objawiającą się licznymi głosami, jakie słyszy w swojej głowie. Tym razem schorzenie ma pełnić jeszcze ważniejszą rolę w czasie zabawy.

Zobacz także