Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega nie ma obecnie planów na wydanie Yakuza 5 na zachodzie

Studio koncentruje się na Yakuza Ishin.

Sega nie zajmuje się obecnie lokalizacją Yakuza 5 na rynki zachodnie, koncentrując wszystkie wysiłki na produkcji nowej odsłony serii - Yakuza Ishin.

- Nie mam takich planów - mówił twórca serii, Toshihiro Nagoshi w rozmowie z serwisem Edge. - Yakuza Studio składa się z ustalonej liczy osób i musimy wybierać pomiędzy nową grą, a lokalizacją poprzedniej. Tym razem tytuł jest na tyle duży, że postanowiliśmy przeznaczyć wszystkie moce przerobowe na jego produkcję. Ale często słyszymy pytanie o lokalizację.

- Na pewno chciałbym dotrzeć do całego świata - dodał deweloper, zapytany o możliwość przetłumaczenia samego Yakuza Ishin. - O ile będziemy mieli moce przerobowe i pieniądze, żeby się tym zająć.

Przygodowe gry akcji Yakuza ukazują się od 2005 roku i opowiadają o przygodach różnych członków japońskiej organizacji przestępczej. Ostatnia odsłona - Yakuza 5 - debiutowała w grudniu 2012 roku.

Spin-off serii - Yakuza Ishin (tłumaczone nieoficjalnie na Yakuza Restoration) porzuca współczesne klimaty i rozgrywa się w historycznej Japonii, w epoce Edo.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze