Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar opisuje stacje radiowe i muzykę w Grand Theft Auto 5

Powraca kompozytor z Red Dead Redemption.

Grand Theft Auto 5 zawiera 15 stacji radiowych, 2 rozgłośnie bez muzyki, 240 licencjonowanych piosenek i ścieżkę dźwiękową, która wystarczyłaby na „około” 20 godzin filmów.

Najnowsza odsłona serii otrzyma najwięcej muzyki w historii GTA - przyznaje w rozmowie z serwisem Rolling Stone Ivan Pavlovich, nadzorujący w Rockstarze prace nad tym elementem gry.

Ścieżkę dźwiękową usłyszymy podczas gry w samotności oraz w sieci. Podobnie jak w Red Dead Redemption, poszczególne elementy będą się łączyły, odzwierciedlając lokacje czy zachowanie bohatera.

Powróci także kompozytor z Red Dead - Woody Jackson. Zajmie się oprawą dźwiękową mniej zaludnionych, wiejskich okolic Los Santos. Za inne sekcje odpowiadają niemiecki zespół Tangerine Dream oraz raperzy DJ Alchemist i Oh No.

- Każdy z tych kompozytorów definiuje bohatera lub środowisko - wyjaśnia Pavlovich, sugerując, że trójka bohaterów otrzyma własną oprawę dźwiękową.

- Ale nawet jeśli aktywujemy piosenkę jednym bohaterem, nadal usłyszymy muzykę innych kompozytorów - wyjaśnia. - Pierwsza wizyta na wsi zwala z nóg rockową muzyką Woody'ego Jacksona, ale nadal słychać też Tangerine Dream, Alchemist i Oh No.

Pełna lista piosenek z GTA 5 wyciekła do sieci w ubiegłym tygodniu, po opublikowaniu plików przez Sony. Gra ukaże się 17 września, na PS3 i X360.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły