Skip to main content

Rockstar komentuje wielki wyciek GTA 6. Wydano oficjalne oświadczenie

Firma tonuje nastroje.

Rockstar zapewnia w oficjalnym oświadczeniu, że wyciek materiałów związanych z GTA 6 nie wpłynie negatywnie na prace nad grą.

„Padliśmy niedawno ofiarą włamania do firmowej sieci, w ramach którego nieuprawniona osoba nielegalnie pobrała poufne informacje z naszych systemów, w tym wczesne ujęcia deweloperskie z następnej odsłony Grand Theft Auto” - potwierdzono na Twitterze.

„Na obecną chwilę nie spodziewamy się żadnych przerw w naszych usługach sieciowych, czy też długoterminowego, negatywnego wpływu na rozwijane projekty”.

„Jesteśmy ogromnie rozczarowani, że jakiekolwiek detale na temat naszej nowej gry trafiły do was w taki sposób. Prace nad następnym Grand Theft Auto są kontynuowane zgodnie z planem i pozostajemy zaangażowani w dostarczenie wrażeń, które wyprzedzą oczekiwania naszych graczy. Wkrótce przekażemy więcej informacji, a grę zaprezentujemy we właściwy sposób, gdy będzie na to gotowa” - dodaje Rockstar.

„Dziękujemy wszystkim za wsparcie w obliczu tej sytuacji” - napisano w pierwszym oficjalnym komunikacie po ogromnym wycieku, do jakiego doszło w niedzielę. Bardzo szybko okazało się, że materiały są prawdziwe, a leaker chce negocjować z wydawcą - posiada podobno także kody źrodłowe GTA 5 i GTA 6.

Zobacz także