Skip to main content

GTA 6 wyciekło. Mnóstwo materiałów w sieci

Aktualizacja: Jason Schreier potwierdza autentyczność.

Aktualizacja: Jason Schreier, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy growych i jednocześnie osoba świetnie poinformowana, potwierdził autentyczność przecieku.


Oryginalna wiadomość: Na forum dyskusyjnym GTAForums pojawiło się mnóstwo zrzutów z ekranu oraz materiałów wideo pochodzących rzekomo z GTA 6, z wczesnej wersji deweloperskiej gry.

Jak można się domyślać, pliki błyskawicznie znikają z sieci - dłuższy film jest jeszcze tutaj, a na Twitterze warto skorzystać z tagu #gta6. Prezentują dość dobrze znane widoki: mini-mapa, fonty czy oprawa graficzna przypominają w dużej mierze GTA 5. Na drzwiach wagonu kolejki podmiejskiej jest nawet napis Vice City, gdyby ktoś miał wątpliwości, gdzie się znajduje.

Uwagę zwraca choćby zaawansowane menu modyfikowania samochodów, włącznie z wysokością kierownicy i... pedałów. Wydaje się, że to jeden z kluczowych argumentów przemawiających za tym, że nie mamy do czynienia z rozbudowanym oszustwem - taka paleta opcji, służąca zapewne do przerywników, byłaby poza zasięgiem amatorów.

Czujni gracze zauważyli, że ujęcia nagrywano najwyraźniej na deweloperskiej konsoli PS4, co może po części tłumaczyć ogólną jakość oprawy. Dowiadujemy się także, że postać kobieca ma na imię Lucia, a mężczyzna - Jason. O fakcie, że zagramy dwójką postaci, informowano już jakiś czas temu.

Jak to często bywa w takich przypadkach, sprawa jest na pewno „rozwojowa”. Pozostaje przypomnieć, że jeśli mamy do czynienia z autentycznymi materiałami, to patrzymy na bardzo wczesną wersję i do premiery sporo może się jeszcze zmienić.

Read this next