Skip to main content

Leaker GTA 6 chce „negocjować” z Rockstar Games. Grozi ujawnieniem kolejnych materiałów

Sprawa nabiera rozpędu.

Sytuacja wokół ogromnego przecieku z GTA 6 staje się coraz ciekawsza. Osoba, która stoi za leakiem, chce teraz negocjować umowę z Rockstar Games.

Laker zaczął od aktualizacji oryginalnego wpisu na GTA Forums - właśnie z niego pochodzi 90 nagrań z GTA 6, które teraz rozprzestrzeniają się po sieci.

Ok, to stało się niespodziewanym viralem, obudziłem się i miałem 3000 prywatnych wiadomości na Telegramie. Jeśli jesteś pracownikiem Rockstar lub Take-Two i próbujesz się ze mną skontaktować, wyślij mi wiadomość zawierającą 22559219889638875756 na Telegramie lub wyślij e-mail na adres teapotuberhacker@protonmail.com (z firmowego adresu). Postaram się przeczytać wszystkie te odpowiedzi w najbliższym czasie - szukam możliwości negocjacji umowy.

Przypomnijmy, że w tym samym wpisie internauta twierdził, że jest w posiadaniu kodów źródłowych GTA 5 i 6, a także testowej wersji GTA 6 - i że może dokonać kolejnych przecieków. Stąd „oferta” skierowana do twórców Grand Theft Auto.

To jednak nie koniec wieści. Zgodnie z raportem informatora Toma Hendersona, Rockstar Games zaczęło kasować materiały z GTA 6 w sieci, a także zażądało usunięcia konta leakera z GTA Forums. Z tego powodu powyższy wpis nie jest już dostępny i można go przeczytać tylko na zrzutach ekranu.

Do sieci wyciekają prywatne rozmowy leakera na Telegramie, między innymi ta, w której pisał z osobą podającą się za pracownika Rockstar Games. Zapytany o dowód posiadania wspomnianych kodów źródłowych, stwierdził, że „zespół IT Rockstara może sprawdzić dzienniki”.

Jest też poniższy zrzut ekranu, w którym haker twierdzi, że nie zaakceptuje żadnych ofert poniżej pięciocyfrowych sum.

Autor leaka podobno usunął już konto na Telegramie, w obawie, że może ujawnić jego lokalizację.

Zobacz także