Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rocket League otrzyma skrzynie z przedmiotami w stylu CS:GO

Obok istniejących DLC.

Rocket League otrzyma system podobny do tego z Counter-Strike: Global Offensive, umożliwiający kupowanie skrzyń, zawierających losowe przedmioty kosmetyczne.

Sieciowa gra bez skrzynek to obecnie prawie jak nie gra

Ich otwarcie będzie oczywiście wymagało uiszczenia odpowiedniej opłaty za klucz.

Zapowiedź pojawiła się w dość pechowym momencie, gdy przedmioty z CS:GO są źródłem sporych kontrowersji.

Odpowiedzialne za Rocket League studio Psyonix zapewnia jednak, że nie zamierza iść tą drogą, a stosowna opcja w menu pozwoli całkowicie wyłączyć wszystko, co związane ze skrzyniami.

Twórcy potwierdzają też, że w środku znajdziemy wyłącznie przedmioty kosmetyczne, jak malowania, gadżety na antenkę czy kolorowe efekty zastosowania dopalacza.

Zobacz: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Więcej detali poznamy w przyszłym miesiącu, podczas finałów rozgrywek Rocket League Championship Series, zaplanowanych na 6-7 sierpnia.

Część graczy nie jest jednak zadowolona, nawet jeśli nowy system nie będzie połączony z systemem Steam Marketplace - co uniemożliwi odsprzedaż wylosowanych dodatków.

Warto dodać, że Rocket League na samym początku planowano rozprowadzać właśnie jako produkcję Free to Play, ale z podobnym system transakcji cyfrowych.

Pomysł zarzucono ze względu na ogromną krytykę takiego pomysłu. Grę wydano ostatecznie jako płatny tytuł, ale - jak widać - skrzynki z przedmiotami i tak się pojawią.

Jednocześnie potwierdzono, że Psyonix nadal zamierza sprzedawać „standardowe” DLC z nowymi samochodami czy innymi bonusami, a także dodawać - za darmo - kolejne stadiony czy tryby.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze