Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Risen 3: Władcy Tytanów - zapis rozgrywki

Pół godziny z kolejną odsłoną popularnej serii gier RPG.

Choć do premiery Risen 3: Władcy Tytanów pozostało już tylko kilka miesięcy, o grze nadal wiadomo niewiele. Część wątpliwości może rozwiać obszerny materiał z rozgrywki, opublikowany przez użytkownika „Gronkh” w serwisie YouTube.

Nagranie pochodzi z niemieckiej wersji beta i okraszone jest irytującym komentarzem w tym języku, ale pozwala ocenić oprawę graficzną i dźwiękową. Całość przypomina nieco Risen 2 z 2012 roku, lecz stawia bardziej na klasyczne klimaty świata fantasy.

Film rozpoczyna się od dialogów i eksploracji portowego miasta, a wkrótce bohater („Christian Bale”) rozprawia się ze szczurami, przy okazji atakując bohatera niezależnego („Scheiße”). Widzimy także mini-grę z otwieraniem zamków.

Risen 3: Władcy Tytanów ukaże się 15 sierpnia tego roku, na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360, w polskiej wersji językowej (napisy). Za grę ponownie odpowiada Piranha Bytes - niemieckie studio przygotowało trzy pierwsze odsłony popularnego cyklu Gothic.

Projektanci obiecują, że gracze doczekają się „klasycznego doświadczenia RPG”. Odbiorcy wcielą się w wojownika, którego duszę pochłonie potężny demon. Bohater będzie musiał odnaleźć siedzibę wygnanych magów, by ubiegać się o ich pomoc.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze