Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Risen 3: Titan Lords - pierwsze szczegóły

PC, X360, PS3, na silniku Risen 2. Premiera w sierpniu.

W sieci pojawiły się pierwsze szczegóły na temat zapowiedzianego w piątek Risen 3: Titan Lords - kolejnej części popularnego cyklu RPG. Dowiedzieliśmy się między innymi, że gra powstaje na PC, X360 i PlayStation 3, a twórcy wykorzystują ulepszony silnik graficzny Risen 2: Dark Waters z 2012 roku.

Informacje opublikowane w niemieckim magazynie PCGames zebrał serwis World of Risen. Fabuła rozegra się w świecie fantasy wzorowanym na średniowieczną Europę, ale zwiedzimy także bardziej tropikalne lokacje.

Podczas wędrówki spotkamy kilka frakcji, a do jednej z nich będziemy mogli dołączyć. Ujawniono już grupę „Strażników”, przypominających dobrze znanych paladynów. Spotkamy także postacie z poprzednich odsłon serii.

Na początku gry dusza prowadzonego bohatera zostanie pochłonięta przez potężnego demona. Powstałą pustkę zapełnimy w toku rozgrywki, kierując bohatera bardziej w kierunku człowieczeństwa lub demoniczności.

System walki przypominać będzie rozwiązania z Gothic 1 i 2. Pojawią się łuki, muszkiety czy blokowanie. Ciosów unikniemy także za pomocą szybkich przewrotów lub krótkiego teleportu. Do naszej postaci dołączą towarzysze, pomocni w walce.

Data premiery to sierpień tego roku. W planach są już dodatki DLC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze