Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - pasożyty: co dają, jak usunąć

Czym są pasożyty i jak można się ich pozbyć.

Pasożyty spotkasz po raz pierwszy mniej więcej po godzinie rozgrywki w Returnal. Bohaterka zeskanuje pierwszego, zanim jeszcze zobaczysz jego nazwę - a ten przyczepi się do skafandra postaci.

Są to nietypowi przedstawiciele fauny planety Atropos. Jeśli z nich skorzystasz, każdy zaoferuje ci jeden bonus (z wielu rozmaitych), ale także pewne utrudnienie czy ograniczenie.

Kiedy podejdziesz do pasożyta, zawsze widzisz opis jego efektów (1).

Zieloną czcionką opisany jest bonusowy efekt, a żółtą - negatywny. Wszystko jest podane wprost i nie musimy przyjmować pasożyta w ciemno. Nie zbieramy go też nigdy automatycznie. Zawsze można po prostu zignorować tę specyficzną znajdźkę i iść dalej.

W menu postaci, w zakładce Stanu, cały czas możesz sprawdzić informacje na temat pasożytów, a także zobaczyć wolne pola (2), które wskazują, ile możesz ich nosić maksymalnie.


Jak usunąć pasożyta

No dobrze, mamy już pasożyty, ale co jeśli chcemy jakieś zdjąć? Jest na to tylko jeden pewny sposób - to Ekstraktor Pasożytów (3). Odblokujesz go jednak dopiero po pokonaniu Phirke - bossa pierwszego biomu.

Przy kolejnych podejściach nie będziesz miał od razu dostępu do Ekstraktora - będziesz musiał odszukać pomieszczenie z nim, by go użyć.

Pasożyty mogą być także usuwane przez niektóre przedmioty lub mogą odczepiać się same po kilku aktywacjach swoich efektów. Jest to jednak losowe i zależy od konkretnego pasożyta.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze