Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - cel: Pokonaj Phirke (dotarcie i walka z bossem)

Boss: Zarośnięte Ruiny.

Pierwszy boss czeka prawie pod koniec zwiedzania biomu Zarośnięte Ruiny. Dotrzesz do niego po raz pierwszy wykonując cel związany z zastosowaniem klucza Anatemy. Jest jednak spora szansa, że przy pierwszym podejściu zginiesz.

Tutaj opisujemy, jak ponownie dotrzeć do Phirke i jak z nią walczyć. To wszystko oczywiście z przypomnieniem, że nie sposób wskazać dokładnej ścieżki, ponieważ Returnal z każdym cyklem oferuje nieco inaczej ułożone obszary.


Jak dotrzeć do bossa

Gdy już raz byłeś w komnacie Phirke, dojście do bossa ponownie jest proste. Wystarczy odkryć na mapie podczas eksploracji czerwone wrota (1). Oznaczają one wejście do Krypty. Właśnie tam spotkasz tego przeciwnika - po wejściu po schodach i opadnięciu w wielką dziurę w podłodze za bramą Anatemy.


Walka z Phirke

Starcie z Phirke dzieli się na trzy fazy. Tak naprawdę musisz więc wyczerpać jego pasek zdrowia trzykrotnie. Każda kolejna faza jest nieco trudniejsza. Warto też zaznaczyć, że najlepszą bronią do tej potyczki wydaje się karabin - pozwala zachować dystans, co jest dosyć ważne.

Od razu zacznij strzelać do wroga i nie przerywaj. Staraj się idealnie przeładowywać broń, by kontynuować zadawanie obrażeń. Strzelając, poruszaj się i unikaj ataków bossa. Na początku Phirke zaatakuje cię czerwonymi pociskami (2), których łatwo uniknąć, biegnąc w bok.

Kiedy Phirke przywoła pomarańczowe kule, kuszące może wydawać się schowanie się w pustej przestrzeni w środku (3), między kulami. Nie rób jednak tego. Lepiej maksymalnie się oddalić - wtedy łatwiej unikać kul, bo są między nimi większe przerwy, a Phirke zacznie też strzelać fioletowymi pociskami (4), więc będziesz mieć większe pole do manewru, niż stojąc bliżej bossa.

W drugiej fazie - czyli kiedy raz zdejmiesz bossowi cały pasek zdrowia - Phirke zacznie czasem się pochylać (5) i strzelać w ziemię energią. Uważaj wtedy, bo po chwili na ciebie zaszarżuje, bądź gotowy do uniku. Ponadto, z miejsca, w którym się pochylał, zacznie rozprzestrzeniać się czerwony okrąg, nad którym musisz przeskoczyć.

Kiedy dookoła głowy bossa zacznie się pojawiać pomarańczowa energia (6), jakby iskry, to zaraz wystrzeli laserem prosto w ciebie albo w podłogę i zatoczy tym promieniem łuk po całej sali. Musisz być gotowy na unik.

W trzeciej - ostatniej - fazie Phirke będzie stosował wszystkie ataki częściej, a nieraz pojawi się więcej pocisków. Będzie też częściej szarżował, co poznasz po tym, że bierze zamach ramionami (7). Musisz wykonać unik w ostatniej chwili.

Pamiętaj, by bez przerwy strzelać. Z idealnym przeładowywaniem będziesz praktycznie cały czas atakować. Oczywiście jeśli masz jakieś przydatne przedmioty użytkowe, korzystaj z nich z rozwagą. Ważne jest też trzymanie dystansu od bossa - ułatwia to sprawę.

Kiedy Phirke zostanie pokonany, musisz zebrać karmazynowy klucz (8), który z niego wypadnie. To aktywuje prosty cel odblokowania nowego biomu.

Następnie: Returnal - cel: Otwórz Karmazynowe Wrota

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Returnal - cel: Odkryj zastosowanie Klucza Anatemy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze