Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - zagadka: zamek, Atelier (poziom 2F), pięć dzwonów

Gdzie znajdują się dzwony w zamku Dimitrescu.

Podczas zwiedzania zamku Dimitrescu w Resident Evil Village trafisz do pomieszczenia, na poziomie 2F, o nazwie: Atelier. Twoim zadaniem jest odnaleźć pięć dzwonów. Kiedy uda ci się ta sztuka, otworzyć tajne przejście prowadzące na dach zamczyska.

Rozwiązanie zagadki:

Musisz odnaleźć i zapalić pięć dzwonów - kolejność nie ma znaczenia. Ze względu na to, że znajdują się daleko od postaci wykorzystaj pistolet, by trafić w poszczególne obiekty. Poniżej przedstawiamy lokalizację wszystkich dzwonów:

  • Dzwon #1 - najłatwiejszy do zlokalizowana. Stoi na stoliku obok rzeźby. Możesz go uruchomić za pomocą noża, aby nie marnować amunicji.
  • Dzwon #2 - jest częścią mechanizmu za kratą. Wejdź po schodach na podwyższenie i poczekaj, aż dzwon pojawi się w otworze i wówczas strzel w jego kierunku.
  • Dzwon #3 - stojąc na podwyższeniu spójrz na szafkę przy ścianie - na górze stoi mały dzwon.
  • Dzwon #4 - stań na podwyższeniu i spójrz przez okno, za którym odnajdziesz kolejny dzwon. Strzel dwukrotnie w stronę celu - pierwszy raz, by zbić szybę, a drugi, by zapalić dzwon.
  • Dzwon #5 - znajduje się wewnątrz żyrandola. Aby go zapalić, stań na podwyższeniu i wyceluj w obiekt. Nawet jeśli nie trafisz za pierwszym razem, żyrandol zacznie się kołysać, ułatwiając ci sprawę.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - zagadka: cztery posągi, zamek (poziom 2F), Hall of Ablution

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze