Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - jak szybko zmienić broń

Przełączanie uzbrojenia.

Resident Evil Village to w większym stopniu strzelanka niż poprzednia część serii - częściej przyjdzie nam tu walczyć z przeciwnikami i nieco szybciej powiększamy swój arsenał, a i amunicji rzadziej brakuje.

Podczas niektórych starć niezwykle ważna jest szybka zmiana broni. Niektórych wrogów dobrze tylko zmiękczyć 2-3 strzałami z pistoletu, a wykończyć można ich na przykład ciosami nożem.

Zmienianie broni szybko jest bardzo proste, jeśli jesteśmy przywyczajeni do rozwiązań z tej serii. Wystarczy wcisnąć jeden z przycisków kierunkowych - na d-padzie kontrolera lub strzałki na klawiaturze. Wtedy wyświetlą się ikony podręcznego uzbrojenia (1) i postać szybko zmieni broń na tę, którą wybierzemy odpowiednim kierunkowym przyciskiem.

Oczywiście w trakcie gry zdobywamy więcej niż tylko cztery narzędzia i bronie, które wykorzystujemy w walce. Jak więc zmienić je w podręcznym menu szybkiej zmiany?

Otwórz ekwipunek bohatera, a następnie wybierz dowolną broń czy bombę lub minę - kliknij na nią, a zobaczysz między innymi opcję Shortcut (2). To właśnie dzięki niej przydzielisz dany przedmiot do wybranego przycisku kierunkowego.

Poza tym, po kliknięciu na przedmiot - jak widzisz wyżej - zauważalna jest też opcja Equip. Pozwala ona chwycić daną broń czy granat w ręce na chwilę, tylko do czasu, aż zmienimy przedmiot - bez zajmowania miejsca w podręcznym menu skrótów.

Więcej porad:

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze