Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 7 - Główny dom: ucieczka przed Jackiem, piwnica z kluczem do klapy

Uciekamy do piwnicy przed oprawcą poznanym po zneutralizowaniu Mii.

Po poprzednim etapie, w którym nastąpiła walka z Mią ockniesz się przypięty do krzesła w samym środku trwania osobliwej uczty. Naprzeciwko zauważysz mężczyznę, który jeszcze przed chwilą pozbawił cię przytomności na strychu pensjonatu. Teraz znajdujesz się w głównym domu, który poznasz aż nadto dobrze.

Po krótkiej scence, w której twój porywacz spróbuje cię nakarmić przygotowanymi pysznościami wywiąże się kłótnia, po której jadalnia opustoszeje niemal do końca. Wówczas wykonaj ruch w którąkolwiek stronę, a powinieneś upaść razem z krzesłem, uwalniając się tym samym z potrzasku.


Zdobycie klucza do klapy i ucieczka do piwnicy

Podążając korytarzami domostwa w pewnym momencie trafisz na Jacka, czyli gospodarza domu. Będzie on wyposażony w szpadel. Walka z nim nie ma najmniejszego sensu, zwłaszcza że na tym etapie nie jesteś w nic uzbrojony. Gdy natkniesz się na mężczyznę po raz pierwszy, obróć się błyskawicznie i skręć na końcu korytarza w lewo, a następnie wejdź drugimi drzwiami również z lewej strony.

Jeśli chcesz zyskać nieco czasu, choć Jack jest stosunkowo wolny, możesz także zamykać za sobą wszelkie drzwi. Wybiegnij kuchnią z lewej strony i podążaj do miejsca, gdzie spotkałeś mężczyznę po raz pierwszy. Teraz nastąpi nieco zaskakujący moment, w którym twój oprawca wyskoczy przez ścianę. Zawróć się zatem raz jeszcze i wykonaj kółko zakończone wyjściem przez powstały w ścianie wyłom.

Błyskawicznie skręć w prawo i podbiegnij do białego stolika w rogu korytarza. Znajduje się na nim klucz do klapy piwnicy. Podnieś przedmiot, po czym raz jeszcze wbiegnij przez wyłom w ścianie. Jeśli pojawił się tam Jack, niestety musisz zrobić jeszcze jedno kółko dla odwrócenia jego uwagi. Wróć wówczas w okolicę wyłomu w ścianie. Tuż obok znajduje się właz do piwnicy. Jest dobrze widoczny, gdyż posiada duże pęknięcia z wydobywającym się przez niego światłem.

Po wejściu do piwnicy czeka cię chwila spokoju. Wykorzystaj ją na zapisanie stanu gry i zapoznanie się z mapą głównego domu.

Spis treści: Resident Evil 7: Poradnik, Solucja

Następnie: Resident Evil 7 - Główny dom: spotkanie z policjantem, walka w garażu i dotarcie do głównej sali


Uciekając przed Jackiem należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Główny dom na chwilę obecną nie oferuje dostępu do zbyt wielu pomieszczeń, ale jeśli dostaniesz się do choćby jednego z nich, na przykład salonu, może okazać się, że posiada tylko jedno wyjście. Jeśli więc będziesz miał pecha i twój oprawca wejdzie od razu za tobą, może cię zaatakować, a ucieczka ze ślepego zaułku może być znacznie utrudniona.

Gdy już wejdziesz przez właz, podążając korytarzami piwnicy warto wspomnieć, że nie posiadają one własnej mapy. Dlatego gdy zauważysz czerwoną kosiarkę, podejdź bliżej, gdyż znajduje się na niej starożytna moneta, czyli jeden z sekretów. W końcu dotrzesz do pomieszczenia, gdzie odnajdziesz mapę głównego domu, skrzynię, w której będziesz mógł przechowywać przedmioty, a także miejsce zapisu gry. Sugerujemy, aby skorzystać z niego w tym momencie, gdyż za chwilę nastąpi pierwsza walka z Jackiem.

Komentarze