Skip to main content

Resident Evil 4 - strzelnica: zasady, nagrody

Jak zdobywać punkty i żetony.

Podczas gry Resident Evil 4 Remake możemy natrafić w wielu miejscach na strzelnice, w których sprawdzimy swoje zdolności strzeleckie oraz zdobędziemy przydatne nagrody. Minigra powraca z oryginału w mocno zmienionej formie.


Na tej stronie:


Strzelnica - jak grać

Naszym zadaniem na strzelnicy jest zdobyć jak najwyższy wynik. W tym celu musimy strzelać do piratów, a celne trafienia gwarantują nam punkty. Im więcej punktów zbierzemy, tym wyższą ocenę dostaniemy po zakończeniu wyzwania, co oznacza więcej tokenów, które możemy wymienić na nagrody. Aby rozpocząć grę, należy aktywować dzwonek.

  • Po aktywowaniu dzwonka na ekranie pojawi się menu wyboru gry, na którym widzimy dostępne wyzwania. Karty wyzwań zawierają informacje o broni, jaką dostaniemy na czas udziału (amunicja jest nieskończona, ale nadal trzeba przeładowywać), a także progi punktowe, które należy przekroczyć, aby otrzymać nagrodę.
  • Gdy wybierzemy wyzwanie, rozpocznie się krótkie odliczanie, po którym przed nami zaczną pojawiać się cele. Musimy strzelać w piratów i pirackich kapitanów, za co otrzymujemy punkty.
  • Nie wolno strzelać do marynarzy w białych mundurach - trafienie w marynarza oznacza utratę punktów.
  • Czasami pojawiają się cele ozdobione srebrnymi czaszkami - trafienie w czaszkę gwarantuje sporo dodatkowych punktów.
  • Niektóre cele są opancerzone - widzimy wtedy pirata schowanego w lub za beczką. Musimy wtedy trafić cel w głowę lub oddać kilka strzałów, by rozbić beczkę.
  • Należy pamiętać, że bronie różnią się możliwościami, co można wykorzystać na swoją korzyść. Dla przykładu - karabin snajperski jest w stanie przebić kilka celów jednocześnie, dzięki czemu jednym strzałem możemy zniszczyć dwa cele ustawione w rzędzie. Ma to też minusy, ponieważ w sytuacji, gdy jednym z celów jest marynarz - stracimy punkty.

Nagrody, wymiana żetonów

Za kończenie wyzwań otrzymamy dwa rodzaje tokenów - srebrne i złote monety, które w specjalnym automacie stojącym na terenie strzelnicy możemy wymienić na losowy breloczek.

Aby otrzymać breloczek, musimy wymienić 3 żetony. Tokeny można umieszczać w maszynie w różnych konfiguracjach, ale największe szanse na zdobycie unikalnej zawieszki mamy używając 3 złotych monet. Złote monety trudniej zdobyć, ale wymieniając je, mamy większą szansę na zdobycie rzadkich i potężnych breloczków.

Maksymalnie trzy breloczki możemy zawiesić na walizce w punkcie zapisu - wybieramy opcję Customize Case. Przywieszki charakteryzują się przede wszystkim unikalnymi bonusami, które działają pasywnie i ułatwiają nam grę, na przykład przez zwiększenie o 15% liczby amunicji danego typu wytwarzanej w menu craftingu, czy sprawiając, że znajdujemy więcej ziół w określonym kolorze.


Zobacz też: Resident Evil 4 - kamizelka kuloodporna: gdzie znaleźć, jak naprawić

Spis treści: Resident Evil 4 - Poradnik, Solucja

Zobacz także