Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 Remake dostanie DLC z Adą Wong. Pokazano też tryb VR

Do tego aktualizacja Merceneries.

Capcom potwierdził, że rozszerzenie Separate Ways dla Resident Evil 4 Remake ukaże się już w przyszłym tygodniu, 21 września. Tego samego dnia ukaże się także aktualizacja trybu Mercenaries.

Dodatek o przygodach Ady Wong zaoferuje inną perspektywę na wydarzenia z „podstawki”. Istniał także w oryginale, choć nie debiutował razem z grą w wersji GameCube, dodany później w wydaniach PlayStation 2, PC i Wii.

„Separate Ways opowiada historię Ady Wong i jej równoległej podróży przez wydarzenia z Resident Evil 4, odpowiadając na pytania z głównej historii, które pozostały otwarte” - czytamy na oficjalnym blogu PlayStation. „Obejrzenie wydarzeń zarówno z punktu widzenia Ady, jak i Leona, pozwoli ujawnić pełną opowieść”.

Bohaterka dysponować będzie standardowym zestawem broni palnej i świetnie poradzi sobie w walce na noże, ale dostanie także pistolet strzelający linką z hakiem. Gadżet pozwoli dostać się w przeróżne mniej przystępne miejsca, ściągać wrogów z wysokości i przyciągać ich do siebie. „To czyni rozgrywkę bardziej ekscytującą i zwiększa jej tempo” - zapewniają twórcy.

Jeśli o aktualizacji trybu Mercenaries mowa, ten wzbogaci się właśnie o postać Ady Wong, ale także o Alberta Weskera.

Idąc dalej, podczas imprezy State of Play pokazano pierwsze ujęcia z Resident Evil 4 w VR Mode. Darmowy patch wprowadzający ten tryb na PlayStation VR2 ukaże się zimą obecnego roku. Nie podano konkretnej daty. Zagramy jako Leon S. Kennedy, a Separate Ways oraz Mercenaries nie będą kompatybilne.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze