Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 - kamizelka kuloodporna: gdzie znaleźć, jak naprawić

Gdzie jest Body Armor i jak odnowić kondycję kamizelki.

Resident Evil 4 Remake nie jest grą, która łatwo wybacza błędy, ale istnieje kilka sposobów na to, by zwiększyć swoje szanse pretrwania. Jednym z nich jest kamizelka kuloodporna, która świetnie chroni Leona przed śmiertelnymi zagrożeniami.


Na tej stronie:


Body Armor - gdzie znaleźć

Body Armor, czyli kamizelkę kuloodporną możemy kupić u handlarza, gdy tylko dotrzemy do ósmego rozdział gry (Chapter 8). Wystarczy odwiedzić najbliższe lub dowolne inne stoisko kupca po rozpoczęciu ósmego rozdziału i kupić Body Armor w sekcji Buy za 18 000 sztuk złota.

Kamizelka całkowicie niweluje obrażenia zadawane przez ataki dystansowe jak strzały z broni palnej czy kusz, a nawet zatrzymuje eksplozje, dzięki czemu z najgorszych tarapatów można wyjść bez szwanku. Dodatkowo Body Armor zmniejsza obrażenia otrzymywane w walce wręcz, choć nie zapobiega im całkowicie.


Body Armor - jak naprawić

Nic co dobre nie trwa wiecznie i podobnie jest z Body Armor. W prawym dolnym rogu ekranu - tuż obok paska zdrowia Leona oraz informacji o wyposażonej broni i stanie amunicji, znajdziemy ikonę symbolizującej stan zużycia pancerza. Kiedy kondycja kamizelki kuloodpornej spadnie do zera, sprzęt stanie się bezużyteczny i przestanie nas chronić.

Na szczęście kamizelkę można za odpowiednią opłatą naprawić w dowolnym stoisku handlarza. Robi się to podobnie jak w przypadku noża - wybieramy zakładkę Tune Up, a następnie Body Armor i naprawiamy za pomocą opcji Repair. Kamizelki w przeciwieństwie do noża nie można jednak ulepszyć.


Zobacz też: Resident Evil 4 - Merchant: trade, wymiana, sprzedawanie

Spis treści: Resident Evil 4 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze