Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 - regenerator: jak pokonać, gdzie jest luneta termowizyjna

Jak walczyć z regenerującym się potworem i gdzie znaleźć Biosensor Scope.

Jednym z najbardziej przerażających przeciwników w Resident Evil 4 Remake jest Regenerator - stwór, który potrafi regenerować odstrzelone kończyny i wszelkie rany. Na pierwszy rzut oka zdaje się nie do pokonania, jednak na tej stronie dowiesz się, jak sprawić, by walka z nim stała się błahostką.


Na tej stronie:


Regenerator - jak rozpoznać, początkowe taktyki

Regeneratorów spotykamy pod koniec gry, a pierwsze sztuki pojawiają się dość niespodziewanie w laboratorium na wyspie. Potwora można zabić, jednak nawet na najniższym poziomie trudności trzeba zużyć ogromne ilości amunicji oraz granatów, a do tego należy wykazać się sporym szczęściem. Początkowo najlepiej odstrzelić im nogi i szybko uciec, zanim zdążą wstać i udać się w pościg za Leonem.

Jeśli zdecydujemy się na walkę, to polecamy ulepszoną strzelbę i ładunki wybuchowe. Zadawanie obrażeń Regeneratorowi ujawni świecące na pomarańczowo słabe punkty, które należy zniszczyć. Może być ich kilka.


Luneta termowizyjna, Biosensor Scope - gdzie znaleźć

Istnieje jednak znacznie prostszy sposób. Krótko po spotkaniu z pierwszymi Regeneratorami trafimy w poszukiwaniu ulepszenia karty dostępu do pomieszczenia z czterema fioletowymi tubami, w których uwięzione są potwory. Na końcu pomieszczenia znajduje się mały pokój z maszyną do ulepszania kart magnetycznych.

Po lewej stronie pomieszczenia leży walizka, w której znajdziesz lunetę termowizyjną (Biosensor Scope). Można ją zamontować na kilku rodzajach broni, na przykład na pierwszej snajperce czy karabinie AR, jednak my polecamy połączyć Biosensor z karabinkiem LE5, który znaleźć można odrobinę wcześniej w tej samej lokacji. LE 5 używa amunicji do pistoletu maszynowego, którą łatwo wytworzyć i znaleźć.


Regenerator - jak łatwo pokonać

Jeżeli mamy już broń wyposażoną w Biosensor Scope i spotkamy Regeneratora, wystarczy zachować odpowiedni dystans i wykorzystać lunetę termowizyjną do namierzenia pasożytów w ciałach potworów. Dzięki sensorowi z łatwością zobaczymy wrażliwe punkty, których zniszczenie szybko pozbawi Regeneratora życia.

Nieco później napotkasz potwory, które po zniszczeniu wszystkich pasożytów mutują, ale w ich przypadku znajdziemy czuły punkt, który pojawi się na głowie. Ten rodzaj Regeneratorów jest nieco bardziej odporny na ataki, ale celne trafienia w pasożyta pozwolą z łatwością je pokonać.


Zobacz też: Resident Evil 4 - kamizelka kuloodporna: gdzie znaleźć, jak naprawić

Spis treści: Resident Evil 4 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze