Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 - jak powiększyć miejsce w ekwipunku

Ulepszanie walizki, poszerzanie inwentarza.

W Resident Evil 4 Remake miejsce w ekwipunku jest ograniczone, co stało się już pewnym znakiem rozpoznawczym serii. Tym razem mamy co prawda znacznie więcej miejsca do dyspozycji, jednak szybko zauważymy, że i to nie wystarczy. Można jednak powiększyć walizkę, a z tej strony dowiesz się, jak to zrobić.


Poszerzanie dostępnego ekwipunku możliwe było już w poprzednich częściach, choćby w remake'ach Resident Evil 2 i 3 mogliśmy znaleźć specjalne torby dające dostęp do dodatkowych slotów na wyposażenie. Tym razem sprawa wygląda nieco inaczej.

W Resident Evil 4 Remake, podobnie zresztą jak w oryginalnej grze z 2005 roku, możemy kupić ulepszenie walizki na przedmioty. Stosowne ulepszenia pojawiają się wraz z postępami w fabule i dostępne są u handlarza. Za każdym razem, gdy natkniecie się na charakterystycznego kupca, warto zajrzeć do jego oferty, ponieważ co chwilę pojawiają się nowe przedmioty, wśród których znajdziemy też Case Upgrade (ulepszenie walizki).

Cena różni się w zależności od poziomu trudności oraz wielkości walizki, jednak polecamy odkładać pieniądze na powiększanie ekwipunku, ponieważ nic nie jest tak pomocne, jak więcej miejsca na broń, amunicję i przedmioty leczące. Po kupieniu ulepszenia nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych kroków i od razu możemy korzystać z dodatkowego miejsca.


Zobacz też: Resident Evil 4 - crafting: jak wytwarzać przedmioty, gdzie znaleźć schematy

Spis treści: Resident Evil 4 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze