Skip to main content

Remake pierwszego Assassin’s Creed jednak nie powstaje. Reżyser dementuje plotki

Nie prześledzimy ponownie losów Altaira.

Jean-Luc Sala - reżyser artystyczny serii Assassin’s Creed - zdementował plotki, jakoby studio pracowało nad remake’m pierwszej odsłony cyklu. Zamiast tego, zespół skupia się w całości na kolejnej części sagi.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych doniesień remake przygód Altaira miał wykorzystywać zasoby stworzone na potrzeby AC Mirage, ze względu na umiejscowienie obu gier na bliskim wschodzie i w podobnych okresach historycznych. Sala oświadczył jednak, że zespół nie planował takiej produkcji.

To nie jest coś, nad czym obecnie pracujemy. Jestem w pełni zaangażowany w tworzenie Mirage i mogę powiedzieć, że nie pracuję nad odświeżeniem pierwszego Assassin’s Creed” - przekazał deweloper redakcji Eurogamer.net.

Przypomnijmy, że Ubisoft pracuje nad gruntowną przebudową serii Assassin’s Creed. Inicjatywa INFINITY ma być ujednoliconym środowiskiem, łączącym ostatnie i przyszłe odsłony serii.

Równocześnie zapowiedziano kilka kolejnych (oprócz Mirage) tytułów z serii: Project Red zabiera graczy do feudalnej Japonii, Project Hexe to gra zainspirowana okresem „polowań na czarownice” w Europie, natomiast Invictus ma być samodzielną grą multiplayer.

Zobacz także