Skip to main content

Sekrety Assassin's Creed Hexe wskazują na miejsce akcji

Za Odrą.

Już podczas zapowiedzi Assassin's Creed Hexe producent Marc-Alexis Côté wyrażał nadzieję, że fani rozłożą teaser na czynniki pierwsze w poszukiwaniu sekretów. Tak się stało, a efekty wydają się wskazywać na miejsce akcji.

Do działania ruszył między innymi serwis Gry-Online, który z języka staroniemieckiego przełożył runy ułożone wokół symbolu asasynów. Te mówią podobno „Wir arbeiten im dem tunckel um dem licht zu dienen”, co przetłumaczyć można jako motto organizacji: „Działamy w mroku, by służyć światłości”.

W centrum powyższego trailera jest też gwiazda, zawierająca trzy kręgi słów. Użytkownicy serwisu Reddit wskazują, że znów mamy do czynienia z niemieckim: haus (dom), rache (zemsta) oraz „mefisto” (Mefistofeles).

Liczne nawiązania do germańskiego folkloru wydają się wskazywać na miejsce akcji. Zwłaszcza, że już we wcześniejszych przeciekach Tom Henderson zapewniał, że zagramy podczas polowań na czarownice (po niemiecku właśnie „hexe”) w XVI wieku, w centralnej Europie. Wygląda więc na to, że trafimy do ówczesnych Niemiec, lub - bardziej precyzyjnie - do Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Inspiracji nie zabraknie. Dla przykładu, w latach 1625-1631 w Würzburgu spalono na stosach ponad 200 osób podejrzanych o czary. Ubisoft zapewnia, że Hexe ma być nieco „innym” tytułem w słynnej serii, a opisywane elementy i nawiązania do demonów mogą wskazywać, że otrzymamy coś bardziej mrocznego.

Zobacz także