Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption 2 z rekordowym wynikiem na Steamie

Po trzech latach od premiery.

Red Dead Redemption 2 przebiło swój dotychczasowy rekord popularności na platformie Steam. Wszystko za sprawą wyjątkowo atrakcyjnej promocji.

Najnowsze dzieło studia Rockstar zadebiutowało na PC w 2019 roku, jednak dopiero w ciągu ostatniego tygodnia cieszyło się największym zainteresowaniem graczy. Zgodnie ze statystykami z serwisu SteamDB, w ciągu ostatnich dni w grze bawiło się ponad 66 tysięcy graczy jednocześnie. Co ciekawe, dotychczasowy rekord zaobserwowano w okolicach premiery gry na Steamie, wynosił około 55 tysięcy grających.

Na ogromny przyrost popularności z pewnością wpływ miała promocja Steam Autumn Sale, podczas której cena produkcji sięgnęła najniższej do tej pory kwoty - 82,46 złotych. Grę przeceniono aż o 67%, co z pewnością przykuło uwagę wielu graczy.

Liczba graczy na platformie Steam w przeciągu ostatniego tygodnia

Wspomniana promocja zakończy się już jutro - 29 listopada - o godzinie 19:00 czasu polskiego. Dla przypomnienia, Red Dead Redemption 2 to niezwykle udana gra akcji w klimatach westernu, która zadebiutowała na konsolach PS4 i Xbox One w 2018 roku. Tytuł jest prequelem równie ciepło przyjętego Red Dead Redemption z 2010 roku, w którym po raz pierwszy poznaliśmy historię Johna Marstona.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze