Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przejęcie Activision: brytyjscy regulatorzy wydadzą decyzję do marca 2023

Opublikowano harmonogram śledztwa.

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) ogłosił, że przeszedł do tzw. „fazy drugiej” śledztwa w sprawie przejęcie Activision przez Microsoft. Urzędnicy chcą wydać ostateczną decyzję do 1 marca 2023.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, na tym etapie dochodzenia organ powoła niezależny panel ekspertów, który oceni, czy fuzja obu firm w znacznym stopniu wpłynie na ograniczenie konkurencji na rynku. Według opublikowanego harmonogramu, w tym miesiącu Urząd planuje „zbieranie informacji, wydawanie kwestionariuszy i przesłuchiwanie stron trzecich” oraz opublikowanie wstępnego raportu o odkrytych nieprawidłowościach.

Następnie w grudniu wszystkie strony sprawy będą miały czas, aby odpowiedzieć na przedstawione w raporcie obawy. Jeśli CMA wciąż będzie miało wątpliwości, to na styczeń 2023 zaplanowano opracowanie możliwych rozwiązań i przekazanie ich stronom do wglądu. Strony będą miały wówczas miesiąc, aby zaakceptować propozycje lub wnieść odwołanie. Ostateczna decyzja zostanie wydana w Marcu.

Przypomnijmy, że główne obawy urzędników to popularność marki Call of Duty w świecie gier. CMA przychyla się do obaw Sony, że jeśli franczyza stanie się ekskluzywna dla Xboxa, to może to wpłynąć negatywnie na sprzedaż konsol PlayStation. Z drugiej strony Microsoft zaznacza, że nie planuje odcinać konkurencji od kultowej serii strzelanek, przynajmniej przez jeszcze kilka lat od wygaśnięcia obecnego porozumienia pomiędzy Activision a Sony.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze