Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przeglądarkowe Dragon Age: The Last Court przygotuje na premierę DA: Inkwizycja

AKTUALIZACJA: Gra dostępna.

Aktualizacja (10.11.2014): Tekstowa gra przeglądarkowa Dragon Age: The Last Court została opublikowana za darmo w ramach aplikacji Dragon Age Keep.

Twórcy zalecają korzystanie z przeglądarki Chrome, a całość dostępna jest niestety tylko po angielsku.

*

Oryginalna wiadomość (03.11.2014): W lutym tego roku poinformowano, że BioWare współpracuje nad nowym projektem z brytyjskim studiem FailBetter Games. Okazało się, że kooperacja dotyczy przeglądarkowej gry tekstowej Dragon Age: The Last Court.

Produkcja ma w zamyśle przygotować graczy na premierę Dragon Age: Inkwizycja, obejmując wydarzenia, które rozgrywają się po zakończeniu Dragon Age 2.

Wcielimy się we władcę krainy Serault, na dalekim krańcu państwa Orlais. „Jako łowca lub uczony poprowadzimy nasze włości przez najważniejszy okres w historii” - napisano na oficjalnej stronie studia.

Zadaniem będzie zarządzanie dworem, wybieranie osób na ważne stanowiska, odpowiadanie za los poddanych i radzenie sobie z zagrożeniami. Spotkamy też postacie znane z poprzednich odsłon serii.

Dragon Age: The Last Court zadebiutuje „wkrótce” jako część darmowej aplikacji Dragon Age Keep, dostępnej obecnie w ramach testów.

Studio Failbetter Games kojarzyć można z innej gry przeglądarkowej - Fallen London - a ostatnio także z Sunless Sea, dostępnego w programie Early Access na Steamie.

Poniżej fragmenty rozgrywki z The Last Court od użytkownika „AbilityDrain” z serwisu YouTube. Dragon Age: Inkwizycja zadebiutuje 21 listopada na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze