Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Protest graczy: twórcy Runescape zablokowali mod kilka godzin przed premierą

Nie będzie ładniejszej grafiki.

Studio odpowiedzialne za Runescape - Jagex - zablokowało premierę modyfikacji RuneLite HD, która miała znacząco odświeżyć oprawę graficzną klasycznej produkcji. Gracze nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw - oraz ze sposobu interwencji.

Twórca - niejaki „117” - wyjaśnia bowiem na Twitterze, że choć zapowiedział mod już półtora roku temu, to deweloperzy zgłosili się do niego dopiero wczoraj, na kilka godzin przed zaplanowaną datą publikacji.

„Kod był gotowy, a błędy załatane. Wszystko było gotowe. W ostatniej chwili zgłosił się do mnie Jagex, prosząc o usunięcie modyfikacji, ponieważ mają podobny w założeniach projekt odświeżenia grafiki na »względnie wczesnym etapie konceptu«” - opisuje autor.

„Zaproponowałem kompromis i usunięcie RuneLite, gdy tylko ich projekt będzie gotowy. Zaoferowałem także współpracę nad kierunkiem zmian w oprawie w moim modzie. Od razu odmówili” - dodaje.

„Wygląda więc na to, że to koniec. Około 2 tysiące godzin pracy przez dwa lata. Wielkie wsparcie z waszej strony. Nigdy nie spodziewałem się tak przytłaczająco pozytywnych reakcji. Jestem ogromnie rozczarowany i sfrustrowany zachowaniem Jagex i przepraszam, że po tak długiej podróży nie mogę podzielić się efektami” - kończy 117.

To wsparcie przekłada się teraz nie tylko na krytykę w serwisach społecznościowych, ale także na protesty na serwerach Runescape. Liczna grupa fanów pojawiła się choćby na centralnym placu miasta Falador - z transparentami i armatami, jak dokumentuje materiał wideo powyżej.

Są też marsze wsparcia w wirtualnej stolicy, a na czacie tekstowym pojawia się hashtag #Free117 oraz nieco mniej cenzuralne komentarze na temat brytyjskiego Jagex. Studio potwierdziło, że poprosiło o wstrzymanie premiery moda.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

RuneScape

Android, iOS, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze