Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczna wersja Runescape ze sporą aktualizacją

Są nawet mini-gry.

W 2013 roku popularne Runescape w wyniku głosowania graczy otrzymało serwer Old School, odtwarzający stan produkcji ze „złotej ery” 2007 roku. Klasyczna wersja doczekała się właśnie sporego rozszerzenia.

Grafika to nie wszystko. Chyba.

Deweloperzy ze studia Jagex wprowadzili bowiem całkiem nowy kontynent o nazwie Zeah, udostępniając obecnie jedno miasto - Great Kourend. Kolejne lokacje otwierane będą wraz z następnymi aktualizacjami.

Metropolia opanowana jest przez pięć zwaśnionych rodów, preferujących inne umiejętności postaci. Aby uzyskać dostęp do wszystkich atrakcji, konieczne będzie zdobycie reputacji u określonej grupy, co wiąże się oczywiście z zadaniami do wykonania.

Główna nowość w kwestii mechaniki rozgrywki to wprowadzenie kilku mini-gier do rozwijania talentów, takich jak ochrona farmy czy wysadzanie skał w kopalniach.

Wszyscy zainteresowani zwiedzeniem kontynentu Zeah powinni porozmawiać z Veosem w Port Sarim.

Aktualna „współczesna” wersja gry to wydane w 2013 roku RuneScape 3, dostępne także z poziomu przeglądarki. Od premiery w 2001 roku, w całej serii zarejestrowało się ponad 220 milionów graczy, dzięki czemu tytuł zapisał się w Księdze rekordów Guinessa jako najpopularniejsze darmowe MMORPG.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze