Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wirtualne złoto w Runescape można przekazać na cele charytatywne

Studnia Dobroczynności.

Studio Jagex, twórcy popularnej gry sieciowej Runescape rozpoczęli akcją „Studnia Dobroczynności”, w ramach której wirtualne złota można oddawać na rzecz potrzebującej lub chorej młodzieży.

Do magicznej studni można wrzucać przedmioty, złoto oraz niedawno wprowadzoną walutę - Bonds. Za każde 10 milionów złotych monet od społeczności, Jagex ofiaruje jednego dolara kliku inicjatywom charytatywnym, jak choćby GamesAid, Willow, SpecialEffect, Action for Kids oraz Internet Watch Foundation.

- Stworzyliśmy innowacyjny sposób, dzięki któremu nasza społeczności może na pewien czas włączyć się w te działania. W akcji „Studnia Dobroczynności”, gracze mogą wesprzeć szlachetne cele zaangażowaniem w grę, bez konieczności sięgania do prawdziwego portfela - mówi Riaan Hodgson, szef brytyjskiego studia.

Licznik na oficjalnej stronie inicjatywy pokazuje, że na obecną chwilę gracze wpłacili już niemal 96 mld złotych monet, co daje 9,6 tys dol. od Jagex. Akcja potrwa przez miesiąc.

Najnowsza odsłona MMORPG - Runescape 3 - debiutowała w lipcu tego roku, ale seria jest na rynku już od 2001 r. Twórcy stawiają na prostą grafikę i rozgrywkę w świecie fantasy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze