Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra sieciowa Runescape otrzymała nowy silnik graficzny

Prawie 15 lat po premierze.

Deweloperzy ze studia Jagex Entertainment udostępnili kolejną wersję Runescape, która bazuje na nowym silniku graficznym - NXT.

W przyszłym miesiącu minie 15 lat od premiery gry, w związku z czym twórcy postanowili porzucić Javę i przenieść tytuł na zupełnie nową technologię.

Dzięki silnikowi NXT, autorzy mogli poprawić oprawę wizualną produkcji.

Czterokrotnie zwiększyli pole widzenia, dodali również dynamiczne oświetlenie i cienie, odbicia w czasie rzeczywistym oraz wygładzanie krawędzi.

Wprowadzone zmiany prezentuje opublikowany zwiastun, który można obejrzeć poniżej.

Przedstawiciele studia Jagex zapewniają, że udostępnienie nowej wersji Runescape jest dopiero początkiem. MMO będzie nadal rozwijane - w planach jest zaimplementowanie między innymi tekstur w wysokiej rozdzielczości, wolumetrycznego oświetlenia i lepszych animacji.

Klienta produkcji działającego w oparciu o nową wersję silnika pobrać można z oficjalnej strony internetowej tytułu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze