Skip to main content

Premiera polskiego horroru Kholat opóźniona do 10 czerwca

Potrzeba więcej czasu.

Studio Imgn.pro ogłosiło, że horror Kholat ukaże się 10 czerwca tego roku. Pierwotnie planowano debiut jeszcze w kwietniu.

Twórcy przyznali w komunikacie na oficjalnej stronie, że decyzję o opóźnieniu podjęto ze względu na chęć dopracowania produkcji.

„Nowy termin ma charakter ostateczny i nie będzie podlegał kolejnym zmianom” - zapewniają deweloperzy. „Nie mogliśmy pozwolić sobie na dostarczenie gry niedoszlifowanej w jakimkolwiek wymiarze.”

„Jako niezależne studio dysponujemy komfortem, który daje nam możliwość podjęcia takich działań, bez względu na zewnętrzną presję wydawniczą.”

„Dodatkowy czas zostanie poświęcony na testy, optymalizację oraz eliminację błędów” - dodano w komunikacie polskiego studia.

Fabuła Kholat inspirowana jest wydarzeniami znanymi pod nazwą tragedii na Przełęczy Diatłowa. W 1959 roku, grupa rosyjskich studentów wybrała się na wyprawę na jeden ze szczytów Uralu. Wszyscy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, do dziś nie ustalono oficjalnej wersji wydarzeń.

Gracz trafia w rejon wydarzeń, z zadaniem wyjaśnienia zagadkowej tragedii, ale także wydostania się z syberyjskiego lasu. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną kompas oraz mapa. Atmosferę niepokoju oraz strachu gwarantuje system Fear Manager, dozujący napięcie w oparciu o poczynania prowadzonego bohatera.

Zobacz na YouTube

Zobacz także