Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Po sprzedaniu pół miliona egzemplarzy, Kholat trafi na Xbox One

Premiera 9 czerwca.

Polskie Kholat, gra przygodowa FPP z elementami horroru, po wydaniach na PC i PS4 trafi także na Xbox One. Premiera wersji na konsolę Microsoftu już w przyszłym miesiącu, 9 czerwca.

Jednocześnie poinformowano, że na całym świecie sprzedano już ponad pół miliona egzemplarzy tytułu.

Jest tajemniczo

Cenę na Xbox One ustalono na 20 dolarów (ok. 75 zł). Na tydzień przed premierą - 2 czerwca - ruszy przedsprzedaż.

„Nigdy nie przypuszczaliśmy, że Kholat stanie się aż tak popularny. Jednocześnie jesteśmy świadomi jak wiele pytań mają fani gry, jak wiele teorii i przypuszczeń odnośnie przedstawionych przez nas wydarzeń się pojawia” - komentuje Łukasz Kubiak, jeden ze scenarzystów.

„Na razie mogę tylko zdradzić, że to, jak bardzo rozwinęła się społeczność gry, sprawia, iż odpowiedzi na te pytania mogą się w przyszłości pojawić” - dodaje, sugerując - być może - sequel.

Fabuła inspirowana jest wydarzeniami znanymi pod nazwą tragedii na Przełęczy Diatłowa. W 1959 roku grupa rosyjskich studentów wybrała się na wyprawę na jeden ze szczytów Uralu. Wszyscy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, do dziś nie ustalono oficjalnej wersji wydarzeń.

Gracz trafia w rejon wydarzeń, z zadaniem wyjaśnienia zagadkowej tragedii, ale także wydostania się z syberyjskiego lasu. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną kompas oraz mapa.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze