Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chyra i Zbrojewicz w polskiej wersji horroru Kholat

Premiera 10 czerwca.

Studio Imgn.pro ogłosiło, że w polskiej wersji horroru Kholat usłyszymy między innymi Andrzeja Chyrę i Mirosława Zbrojewicza.

Taka pogoda w czerwcu?

Ten pierwszy aktor wcieli się w tajemniczego narratora całej opowieści - Antona. W angielskiej wersji tę postać odgrywa sam Sean Bean.

Mirosław Zbrojewicz udzieli głosu postaci agenta Witalija Grazeniuka. Inne zaangażone w prace nad dubbingiem osoby to Miłogost Reczek oraz Justyna Wasilewska.

„Jako polskie studio postawiliśmy sobie za punkt honoru przygotowanie rodzimej lokalizacji Kholat, bez względu na zaangażowane środki i poniesione koszty” - zapewnia Łukasz Kubiak z Imgn.pro.

„Angielska wersja podniosła poprzeczkę bardzo wysoko i od razu założyliśmy, że do głównej roli szukamy pierwszoligowego aktora. Chcieliśmy jednocześnie uniknąć wykorzystywania głosu, który często pojawia się w grach. W tej sytuacji Andrzej Chyra okazał się być idealnym wyborem” - dodał deweloper.

Po ostatnim opóźnieniu, premierę Kholat zaplanowano na 10 czerwca, na PC i Maca. Fabuła inspirowana jest wydarzeniami znanymi pod nazwą tragedii na Przełęczy Diatłowa. W 1959 roku grupa rosyjskich studentów wybrała się na wyprawę na jeden ze szczytów Uralu. Wszyscy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, do dziś nie ustalono oficjalnej wersji wydarzeń.

Gracz trafia w rejon wydarzeń, z zadaniem wyjaśnienia zagadkowej tragedii, ale także wydostania się z syberyjskiego lasu. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną kompas oraz mapa.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze