Skip to main content

Powstaje Metal Gear Rising 2? - raport

AKTUALIZACJA: Twórcy zaprzeczają.

Aktualizacja (02.02.2015): Studio Kojima Productions docenia zainteresowanie fanów, ale na targach w Tajpej nie prezentowano żadnej nowej gry - napisano na Twitterze.

Zapytany o tajemniczą dwójkę, producent Ken-ichiro Imaizumi zapewnił, że sam nie wie, o co chodzi, a cały trailer był wyłącznie inicjatywą Sony.

*

Oryginalna wiadomość (31.02.2014): W chińskim mieście Tajpej w ten weekend trwają targi gier wideo Taipei Game Show. Jedną z obecnych na pokazach firm jest Sony, chwalące się produkcjami na PlayStation 4.

Przyczyna zamieszania

Nie byłoby w tym nic szczególnie interesującego, gdyby nie przygotowany materiał wideo z montażem przeróżnych gier. W filmie przez sekundę wyświetlono cyfrę 2, w formie stylizowanej na logo Metal Gear Rising: Revengeance, z odpowiednim fontem i kolorem.

Wiadomości nie należy oczywiście traktować jako oficjalnego potwierdzenia, ale tajemnicza dwójka sprawiła, że fanom gier akcji szybciej zabiły serca.

Warto przypomnieć, że jeszcze w sierpniu 2013 roku Konami pytało graczy w ankiecie o opinie na temat ewentualnego sequela.

Twórcy zastanawiali się między innymi czy fani chcą więcej elementów skradania, tryb sieciowy i dłuższą rozgrywkę. Padały dokładne pytania o fabułę, historię Raidena, walki z wrogami i oczekiwane zawiłości historii.

W odróżnieniu od „podstawowej” serii Metal Gear, Revengeance to nie skradanka, a dynamiczy slasher. Wcielamy się w Raidena, który mieczem tnie na kawałki wszystko i wszystkich. Gra ukazała się na konsolach PS3 i X360 na początku 2013 roku, a później przygotowano jeszcze konwersję na PC.

Poniżej wspomniany materiał wideo. Najlepiej przewinąć do 1:39. I nie mrugać.

Zobacz na YouTube

Zobacz także