Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Rising: Revengeance wymaga połączenia z Internetem na PC

AKTUALIZACJA: Problem rozwiązany.

Aktualizacja #2: Steve Key ze studia Kojima Productions poinformował na Twitterze, że problem z trybem offline w Metal Gear Rising: Revengeance na PC „powinien być już rozwiązany”.

„Wszystkie nowo ściągnięte kopie gry będą działały bez problemów. Jeśli zdążyliście już pobrać pliki, powinny zostać zastąpione. Proszę o informacje o rezultatach i dziękują za cierpliwość i wparcie” - napisał.

*

Aktualizacja: Konami potwierdziło, że brak trybu offline w Metal Gear Rising: Revengeance to błąd, a firma pracuje nad poprawką. Nie podano przewidywanej daty publikacji aktualizacji.

„Zdajemy sobie sprawę z problemów z trybem offline w MGR na Steamie i pracujemy nad łatką” - napisał na Twitterze wydawca, prosząc o cierpliwość. „Brak możliwości gry bez połączenia z siecią nie był zamierzony.”

*

Opublikowane wczoraj na Steamie Metal Gear Rising: Revengeance w wersji na PC wymaga stałego połączenia z Internetem i nie działa w trybie offline.

Metal Gear Rising: Revengeance

Swoje niezadowolenie z takiej sytuacji wyrazili gracze na forum produkcji, zwracając także uwagę, że wzmianki o ograniczeniu nie ma na stronie produktu. Revengeance oferuje jedynie kampanię dla pojedynczego gracza i nie zawiera trybów sieciowych.

Problemem nie jest najprawdopodobniej zabezpieczenie ze strony Konami, lecz samo oprogramowanie Steama.

Użytkownik forum NeoGAF o pseudonimie Guess Who zdołał potwierdzić te informacje, wykorzystując zmodyfikowane pliki. „To efekt sposobu, w jaki MGR korzysta z API Steama” - napisał. „Zastosowanie zmodyfikowanego pliku steam_api.dll pozwala włączyć grę w trybie offline. Nie mogę stwierdzić, czy jest to błąd czy rozmyślny zabieg, ale to nie jest żadne DRM, tylko Steam.”

Producent z odpowiedzialnego za produkcję studia Platinum Games obiecał, że przyjrzy się sprawie, ale przez cały dzień jest zajęty spotkaniami.

Gra akcji ukazała się na PlayStation 3 i Xboksa 360 na początku roku. Metal Gear Rising: Revengeance to spin-off serii Metal Gear Solid - nie skradanka, a slasher. Wcielamy się w Raidena, który swym wiernym mieczem tnie w kawałki wszystko i wszystkich. Wersja PC otrzymała zaawansowane opcje graficzne oraz możliwość dostosowania poziomu trudności, poprzez zmianę liczby wykonywanych mieczem cięć.

Read this next