Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Rising: Revengeance ukaże się także na PC

AKTUALIZACJA: Premiera „wkrótce”.

Aktualizacja: Wydawca potwierdził, że Metal Gear Rising: Revengeance zadebiutuje „wkrótce” w dystrybucji cyfrowej na PC.

Konami zapewnia, że większość graczy uruchomi tytuł w 60 klatkach na sekundę, co stanowi znak rozpoznawczy studia PlatinumGames

*

Oryginalna wiadomość: Konami potwierdziło, że Metal Gear Rising: Revengeance ukaże się także w wersji na komputery PC.

Informacje podał twórca serii Metal Gear, Hideo Kojima w ostatnim epizodzie podcastu Hideradio, opublikowanym na Hideoblogu (nagrywano na Hideomikrofonach?).

JP Kellams, producent kreatywny w PlatinumGames potwierdził doniesienia na Twitterze, ale nie podał szczegółów. Wciąż nie znamy daty premiery konwersji.

Gra akcji ukazała się na PlayStation 3 i Xboksa 360 na początku roku. Wersja PC będzie debiutem studia Platinum na komputerach osobistych.

W 2010 roku Metal Gear Rising: Revengeance zapowiedziano wstępnie na PC, PS3 i X360, ale po przekazaniu prac nad tytułem z Kojima Productions do Platinum zrezygnowano z wersji na pecety.

Na targach Gamescom w zeszłym roku, kreatywny producent z Kojima Productions, Yuji Korekado przyznał, że Konami rozważa możliwość wydania wersji PC po edycjach konsolowych.

- Szczerze mówiąc, obecnie staramy się ukończyć równocześnie wersje PS3 i X360 - wyjaśniał. - Jeśli chodzi o PC, rozważymy tę wersję po zakończeniu prac nad edycjami na konsole.

Metal Gear Rising: Revengeance to spin-off serii Metal Gear Solid - nie skradanka, a slasher. Wcielamy się w Raidena, który swym wiernym mieczem tnie w kawałki wszystko i wszystkich. Grę przygotowało studio PlatinumGames, wcześniej odpowiedzialne za Bayonettę czy Vanquish.

Read this next